У вихідні депутати Володимир-Волинської міської ради Леонтій Дмитрук («Батьківщина») та Світлана Федонюк («УКРОП») здійснили автомобільний рейд-перевірку роботи комунальних служб міста.
У суботу ми, зокрема, об’їхали центральні і деякі бічні вулиці, відвідали комунальне підприємство «Полігон», сміттєзвалище, вивчили графік виходів на чергування у дні рясних снігопадів. Загальне враження від побаченого – задовільне, серйозних недоліків виявлено не було. Місто прибирається і вдень, і вночі, техніка хоч і стара, ще радянська, проте справна. Двірники налаштовані долати будь-які природні катаклізми, «аби тільки платили за це» (цитата). Позитивне враження, хоч це і дещо дивно звучить, справило на нас сміттєзвалище – впорядкованістю та непоганим станом дороги до нього.
Під час рейду у нас виникло кілька ідей і пропозицій, одну з яких вже представляємо на розгляд громадськості та колег у міській раді: з метою економії коштів міського бюджету, що виділяються на діяльність КП «Полігон», було б доцільно укласти на зимовий період цивільно-правові угоди з власниками тракторної техніки, навіть, такої малопотужної як Т-25. Комунальне підприємство перераховувало б таким власникам певні кошти (умовно – дві-три тисячі гривень в місяць), а їх малогабаритні трактори у великі снігопади розчищали б бічні вулиці, надто вузькі для потужнішої техніки. Для цього місто умовно ділиться на квартали між тими, хто бажатиме підзаробити і одночасно допомогти громаді. Тим більше, що взимку, коли немає польових робіт, техніка простоює. У такий спосіб КП «Полігон» мало б можливість позбутись багатьох проблем й додаткових витрат на зарплати водіїв, сторожів, слюсарів, зварювальників, а також на страхування техніки. Бо увесь цей клопіт з обслуговування тракторів й так лежить на плечах власників, з якими підпишуть угоду. За попередньою інформацією, у місті налічується більше десятка невеличких приватних тракторів. З часом мусимо вирішити питання й придбання у комунальну власність нової, сучасної техніки спеціального призначення, у тому числі так званих «бобкетів», ціна на які стартує з 20 000 євро.
Компанія «Bobcat» - мама-засновниця усієї родини міні навантажувачів з бортовим поворотом. Її центральний офіс розташовано у США, в Північній Дакоті. Вже більше 50 років продукція «Bobcat» відома в усьому світі як одна з найкращих у сфері цивільного та промислового будівництва і сільського господарства. Техніка працює без збоїв у будь-яких умовах навколишнього середовища. Особливість міні навантажувачів «Bobcat» - наявність великої кількості навісного обладнання, яке легко змінюється завдяки винайденому у 1970 році унікальному пристрою Bob-Tach (дозволяє міняти один вид навісного обладнання на інший без зусиль оператора). Так, наприклад, міні навантажувач із легкістю може перетворитися на бульдозер, бетонозмішувач, вібраційний каток, гідромолоток , косарку, грейдер, кран або інший вид техніки.
Під час недільного рейду до нас приєднався житель міста Олександр Затираха. В районі кладовища, неподалік знесеної у ДТП автобусної зупинки, ми знайшли двох покинутих цуценят. Хвостата малеча скавчала від холоду та голоду. Леонтій Дмитрук зголосився забрати цуценят додому, щоб підгодувати і знайти їм добрих господарів. Отож, товариство, відгукніться ті, хто хоче мати на подвір’ї симпатичних чотирилапих друзів-охоронців, хто готовий взяти на себе відповідальність за братів наших менших! (звертатись за номером телефону 0982498709).
Світлана Федонюк, депутат міської ради від «УКРОП».
Коментарі