ХТО З ВОЛИНСЬКИХ БІЙЦІВ ПЕРШИМ ОТРИМАЄ ПОСВІДЧЕННЯ УЧАСНИКІВ АТО

На Волині готують документи для посвідчень учасників АТО. Цим процесом займається військова частина.
Про це стало відомо під час зустрічі голови ОДА Володимира Гунчика та командира 51 ОМБ полковника Володимира Яцківа у Луцькому гарнізонному госпіталі 4 листопада.
Зі слів Володимира Яцківа, процес оформлення документів на посвідчення – довготривалий. По-перше, в частині служать не 10 чи 100 людей, а 4800. І в кожному випадку, каже комбриг, треба розбиратися окремо. Адже бійці 51 бригади буди розкидані по всіх секторах зони АТО. Тому до кожної довідки про участь в АТО потрібно додати ще низку документів, зокрема, й витяги з наказів. Те саме стосується й тих, кого прикомандирували до інших частин – 128 та 24.
Так, з його слів, за приблизними підрахунками, на оформлення документів для 10 людей потрібно витратити цілий день. Вже перший пакет відправили до Києва, та його повернули і вказали, як треба виправити помилку.
Він каже, що в кожному випадку потрібно розбиратися індивідуально. Володимир Яцків переконує, що посвідчення учасників АТО першими отримають поранені.
«Не буде такого щоб я прирівняв тих, хто виконував завдання, до тих, які відмовлялися возити вантажі, сиділи в Дачному, відмовлялися вам підвозити боєприпаси на блок-пости. Такого не буде, що 4800 одразу ж отримають посвідчення. Посвідчення першими отримають поранені. А потім - всі решта. Це займе чимало часу, кілька місяців. І цією процедурою займатиметься частина. Має бути особистий підхід до кожного конкретного випадку. Бо це не довідка для того, щоб привезли дрова. Це документ на все життя. І не може так бути, щоб ці посвідчення видавалися направо і наліво», - пояснює полковник Яцків.
Власне, інформація про порядок надання посвідчень буде оприлюднена, додав він. Від військовослужбовців потрібне лише фото. Тим, хто лежить в госпіталі, потрібно звертатися до начальника госпіталю.
До слова, один з військовослужбовців розповів, що в документах, згідно з якими він був прикомандирований до іншої частини, помилилися з іменем. «У 128-й я був Петром а не Дмитром. Це добре, що з руками-ногами повернувся», - каже чоловік.
На це Володимир Яцків переконував: «Поправимо, не проблема».

Розділ новин: 

Коментарі