Хто і за що хотів убити Фіону?

18 березня селищем цукрового заводу блискавично розлетілася звістка, яка приголомшила всіх, хто має серце. З четвертого поверху будинку №253, що на вул.Луцькій, якийсь нелюд чотирма днями раніше скинув собачку на кличку Фіона. Відповідь на запитання, навіщо він це зробив, десь глибоко захована у його хворій свідомості, адже нормальній людині ніколи не зрозуміти мотиву такого звірячого вчинку.
Як розповідають місцеві мешканці, Фіона була зовсім не агресивною, а навпаки – спокійною і миролюбною, в людях бачила своїх захисників і благодійників, адже всі небайдужі жителі будинку й усієї округи регулярно її підгодовували. Три тижні тому Фіона привела на світ сімох цуценят, яких зігрівала своїм теплом і любов’ю. Аж раптом того злощасного дня чиясь безпощадна рука зруйнувала цю ідилію. Схопивши беззахисну тваринку, зловмисник затягнув її на четвертий поверх під’їзду і викинув у вікно. Засклена шибка розбилася і боляче поранила її тіло, а сила удару від падіння на бетон спричинила пошкодження хребта і переломи обох задніх лап. Кажуть, що під час інциденту на подвір’ї гралося чимало дітей, які бачили кров і страждання бідної тварини. Незважаючи на біду, Фіона не забула про своїх цуценят і з останніх сил поповзла їх годувати.
А коли про випадок дізналася Наталія Ушинська – молода жінка, що проживає неподалік, вона негайно повідомила волонтерам з Володимир-Волинської благодійної громадської організації «Товариство захисту тварин «Дай лапу!», реєстрація якої підходить до завершення. А ті викликали міліцію.
Правоохоронці разом із волонтерами прибули на місце події. Що відбувалося далі, розказав голова майбутнього товариства Мстислав Бражніков:
-Працівники міліції провели опитування серед мешканців будинку з метою з’ясувати, хто це зробив. Але, як часто трапляється, ніхто не захотів допомогти слідству і не сказав нічого конкретного. Складалося враження, що люди бояться, тільки невідомо – кого і чого. Хтось лише обмовився, що це могло бути справою рук одного із сусідів, який зловживає спиртним. Але цей чоловік лише знизував плечима і, звичайно, ні в чому не зізнався. Тож питання, хто скоїв злочин, залишається відкритим. А те, що це злочин, не викликає сумнівів. Убивця викинув собачку з вікна з єдиним наміром – знищити. Він не надіявся, що тварина виживе. А вона якимось дивом залишилася живою. Але ніхто не дає гарантії, що Фіона повернеться до нормального стану, адже у неї паралізована задня частина тулуба з кінцівками.
Також Мстислав повідомив, що на даний час постраждала собачка разом з цуценятами перебуває вдома в однієї з волонтерок, яка забезпечує їм догляд, дитинчат годує молоком з пляшечки. Малечу ще потрібно потримати хоча б тиждень біля мами, а потім волонтери шукатимуть для них господарів.
-Ми хочемо привернути увагу громадськості до даного інциденту і будемо тримати на контролі, як просуватиметься розслідування. Поки що невідомо, яку відповідальність понесуть винні, адже наші правоохоронці з таким випадком стикнулися вперше і не знають, як його кваліфікувати. Відомо, що за жорстоке поводження з тваринами передбачена кримінальна відповідальність, а в даному випадку це не просто жорстоке, а особливо жорстоке поводження, - каже Мстислав Бражніков.
Ми також зустрілися з підприємцем, керівником їдальні цукрового заводу Наталією Мельничук. Жінка давно знає Фіону і не могла стримати сліз, коментуючи те, що сталося.
-Вважаю, якщо Бог дає життя тварині, то вона має право його прожити. А ми, люди, повинні розуміти: чотирилапі не винні, що народилися на вулиці. Ми повинні їм співчувати і підтримувати, адже це живі істоти. Дуже боляче, що доводиться стикатися з такою жорстокістю по відношенню до братів наших менших. Зрозуміло, що ми зараз переживаємо важкі часи, люди у розпачі. Але щоб зробити життя кращим, ми повинні бути добрішими як одне до одного, так і до тварин. Дізнавшись про випадок з Фіоною, я так розхвилювалася, що не могла заснути. Впродовж багатьох років ми її бачили у нас на подвір’ї та підгодовували. Ця собачка добра і лагідна, вона нікому не зробила нічого поганого. То чому так з нею обійшлися?
Міліція повинна обов’язково розкрити цей злочин, винні мають бути покарані. Втішає, що у нашому місті набирає обертів діяльність волонтерів, які хочуть працювати і уже багато роблять для тварин, шукають для них господарів. Необхідно якомога швидше збудувати притулок у місті та створити умови для цивілізованого вирішення питання безпритульних собак.
Ветеринар, який лікує Фіону, повідомив, що в результаті рентгенологічного дослідження у собаки встановлено перелом хребта, чим зумовлений параліч задніх кінцівок і тазу. Болю у цій ділянці тіла вона не відчуває. Ходити Фіона, на жаль, уже не буде, а пересуватися може тільки завдяки переднім лапам і ціною великих фізичних зусиль.
Керівник дільничних інспекторів Володимир-Волинського МВ УМВС Віталій Швець розповів, що співробітниками міліції проводиться перевірка із встановлення особи, яка скоїла дане правопорушення. Про результати буде повідомлено пізніше.
***
Є новина і щодо притулку. Він буде розташований на виділеній міськвиконкомом території у районі птахофабрики. Ця ділянка відповідає санітарним нормам і цілком придатна для розміщення закладу для тварин. Будівництво розпочнеться уже цього року. 50тис.грн. виділяє міська рада. Крім цього, волонтери збирають кошти своїми силами. У деяких магазинах міста встановлені банки для збору благодійної допомоги. Уже зібрали 1тис.грн. А від ділянки поблизу міського сміттєзвалища, що пропонувалася раніше для влаштування притулку, відмовилися, адже, на думку багатьох захисників тварин, це був не найкращий варіант.
Як повідомлялося раніше, притулок для тимчасового тримання тварин буде розміщуватися на території КП «Полігон». Члени товариства «Дай лапу!» уже замовили бирки, якими будуть позначатися усі стерилізовані тварини, як це роблять у країнах Європи.
ГО «Товариство захисту тварин «Дай лапу» звертається до всіх небайдужих громадян. Якщо хтось побачить травмовану тварину чи стане свідком жорстокого поводження з чотирилапими, прохання звертатися за телефоном гарячої лінії 093-458-77-97, яка нещодавно відкрилася у місті. Також волонтери просять відгукнутися тих, хто готовий взяти участь у подальшій долі Фіони, стати її родиною і дбати про неї. Собачці потрібен курс лікування та реабілітація, а в подальшому – протезування чи візочок. Також Фіоні та іншим безпритульним тваринам міста необхідна фінансова допомога. Гроші можна перерахувати на картковий рахунок «ПриватБанку» №5168757292313675 на ім’я Ганни Доскоч.
Міла Сергєєва, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі