«Хочу, щоб до кінця року мій округ складався винятково з об’єднаних громад»

e, що впроваджується фондом «Східна Європа» спільно з ГО «Інтерньюз-Україна», ініціатор проведення заходу народний депутат Ігор Гузь.
-Моя філософія децентралізації така: до кінця року у Прибужжі не повинно залишитися необ’єднаних громад. І чим більша громада, тим більше можливостей вона отримає. Причому кожна ОТГ повинна мати власну стратегію розвитку і обговорити її з людьми. Громада має формувати своє обличчя і презентувати свій потенціал країні та світу, використовуючи абсолютно всі можливості. Тим більше, що парламент нарешті проголосував за багатостраждальний законопроект №5520, який дає можливість об’єднатися в одну ОТГ двом населеним пунктам із різних районів. Ще один важливий аспект – комунікація, навчання, ставка на молодь, переймання досвіду тощо, - підкреслив народний депутат.
Про те, що 2017 рік є ключовим для втілення реформи децентралізації, наголошував і консультант Офісу реформ регіонального відділення Асоціації міст України Валентин Малиновський. Він розповів про переваги об’єднання, про можливість відновлення селищ та містечок, які поступово занепадають, повідомив про законодавство щодо децентралізації. Його підтримав колега Василь Гром. «Звичайно, в управління ОТГ мають прийти молоді люди і нові технології. Але куди вони прийдуть? У стару сільрадівську структуру? Не забуваймо й про супротив старої чиновницької гвардії, яка не захоче втрачати свій вплив і свої посади. Тому треба змінювати підходи, дискутувати, думати, як сформувати у своїй громаді відповідальне й дієве управління. Має настати етап збільшення власних доходів ОТГ, зміна системи дотації. Надіятися на державу немає сенсу, треба самим вчитися господарювати, відшукувати резерви та інвестиції», - навчав експерт. Віце-консул консульства Польщі у Луцьку Марек Запур запевнив, що його країна теж готова ділитися з українцями досвідом створення ОТГ й долучатися до втілення різних громадських ініціатив. А начальник відділу взаємодії з місцевими органами влади департаменту з питань місцевого самоврядування, будівництва та ЖКГ Мінрегіону Лілія Попова ознайомила присутніх із законодавчим підґрунтям децентралізації, сучасним станом і перспективами реформування громад (на сьогодні в Україні створено 366 ОТГ), з кращим досвідом Центрів надання адмінпослуг, зокрема в ОТГ. Експерт з регіонального розвитку програми «U-LEAD» Петро Гоцалюк підкреслив, що «ключовим моментом розвитку громад є їхня стратегія в роботі та створення індустріальних парків». Голова ГЦ «Ділові ініціативи» Галина Васильченко наголошувала, що однією з основних умов розвитку новостворених ОТГ є зовнішні джерела фінансування, міжнародне донорство, а також довіра і співпраця між громадами, адже так вони мають більшу можливість залучити інвесторів і отримати грантові кошти. Свій досвід втілення реформи і переваги об’єднання громад презентували присутнім голова Грабовецької ОТГ із Львівщини Богдан Барабаш та голова Зимнівської ОТГ В’ячеслав Католик. Обидва зазначили, що одна з ключових проблем – відсутність закону щодо земель поза межами населених пунктів, які належать різним міністерствам і відомствам, але не використовуються.
Після обіду представники мас-медіа відбули на екскурсію в Зимнівську ОТГ, а учасники форуму, об’єднавшись у чотири тематичні секції, продовжили роботу.
Валентина Савчук, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі