Хобултова відзначила свій 500-річний ювілей

У неділю, 26 серпня, День села урочисто відзначили в Хобултові. Та це святкування не схоже на жодні попередні, адже цього року минає півтисячолітній ювілей відтоді, як в історичних документах вперше з’явилася згадка про цей населений пункт, повідомляє відділ з питань внутрішньої політики та інформаційної діяльності апарату Володимир-Волинської РДА. Піснями, танцями, конкурсами, веселими розвагами святкували цю подію хобултівчани.
Уперше Хобултова згадується в історичних документах 1518 року в зв’язку з наданням польським королем Сигізмундом І феодалу Костюшку, якому в той час належало село, грамоти на право стягати мито з проїжджих купців. Сьогодні ж це відомий центр сільської ради Володимир-Волинського району. П’ять віків тут господарюють щирі, добродушні, працьовиті люди. За 500 років хобултівська земля виплекала та поставила на захист України не одне покоління справжніх патріотів, які й зараз боронять наші східні кордони. Історію села можна було прослідкувати на виставці світлин, яку підготували працівники культури.
Цього дня на подвір’я будинку культури, де відбувалися урочистості, зійшлися чи не всі місцеві мешканці та численні гості. Кожна вулиця, як і годиться, йшла на гостину з короваєм.
Розпочалися урочистості з подячного молебню, який звершив керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей спільно з місцевим та запрошеним духовенством.
З вітальною промовою до громади звернулася сільський голова Оксана Морозюк, яка висловила щиру вдячність всім жителям за любов та вірність рідному селу, за внесок в розвиток та добробут. Тим, хто не тільки на словах, а й конкретними справами допомагає в благоустрої села та підтриманні порядку, вручила Грамоти.
Долучилися до свята й керівник апарату РДА Сергій Романюк та заступник голови районної ради Алла Мельник. Представники влади теж побажали хобултівчанам процвітання та мирного неба над головою. А також за вагомий внесок в розбудову і процвітання своєї малої батьківщини, самовіддану працю на благо села та з нагоди 500-річчя від першої писемної згадки про населений пункт вручили Подяки голови райдержадміністрації та голови райради громаді села, місцевій футбольній команді, колективу дошкільного навчального закладу та керуючому відділенням ТОВ «П’ятидні» Михайлу Сеньківському.
А потім розпочався час нагород. Важко перелічити кількість подарунків, які того дня вручала Оксана Морозюк своїм землякам. Зокрема їх отримали найстарші та наймолодші жителі села, учасники бойових дій в зоні АТО, педагоги, що зараз перебувають на заслуженому відпочинку.
Однак і на цьому свято не закінчилося. Його продовжили народні гуляння, а увечері – святкова дискотека для молоді.
Підготувала Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі