Хлопчик з особливими потребами хоче навчатися разом з усіма

В луцькій спеціалізованій школі-центрі для реабілітації дітей з особливими потребами пропонують індивідуальний плани роботи, однак це підтримують не всі батьки.
Ольга Бурлакова, переселенка з Луганська, проживає в Луцьку більше року. ЇЇ син Ілля цьогоріч пішов в перший клас. Разом з логопедами жінка активно готувала його до школи, тому що у хлопчика синдром Дауна. Мама каже, що її син навчився писати і рахувати. Але цього не помітили у школі, повідомляє«Громадське радіо».
Раніше Інформаційне агенство Волинські Новини писало про те, що син вимушених переселенців з Луганська Ілля Бурлаковцього року йде у перший клас спеціальної школи у Луцьку.
Не підтримує індивідуальний план для своєї дочки ще одна мати — Наташа Ховайло, дочка якої навчається у 2-Б класі. Вона каже, що здійснюється тиск на дітей.«Тут фактично іде моє слово проти слова вчителя. І роблять такий психологічний тиск, що багато мам йдуть на індивідуалку. Якщо діти непотрібні, їх просто викидають на індивідуалку».
Заступник начальника управління освіти Луцької міської ради Тетяна Силка каже, що окремо клас для таких дітей створити неможливо, тому що їх – небагато. Але про те, що потрібно шукати компроміс, вона буде говорити із батьками, і з вчителями.
І вона, і дирекція школи одностайні в тому, що індивідуальний план для діток з особливими потребами – значно краще. І що, мовляв, це не зашкодить соціалізації дітей. Але і мати Іллі, і інші батьки, вбачають в цьому не зовсім благородні наміри.
P.S. А як же розвиток інклюзивної освіти в області, програма, під яку закладені кошти освітньої субвенції

Розділ новин: 

Коментарі