Хіба поряд зі святим храмом може бути триповерховий торговий центр?

Храм святих Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії став окрасою нашого древнього міста. Збудований у стилі закарпатської архітектури, він не лише милує очі шанувальників краси, а й створює неперевершену ауру тепла і світла. І ось цю красу, це втілення життєдайного Божого благословення хочуть сховати від людських очей, а ще більше – відвести церкві непомітне місце в житті володимирчан.
Багато десятиліть по сусідству з територією храму була котельня, яка обслуговувала пологовий будинок. Згодом будівля була виставлена на аукціон і її придбав підприємець Микола Юнак. Нині власником території колишньої котельні став Віталій Наумчук. 14 травня 2017 року його запросили на збори прихожани храму Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії, аби дізнатися про плани підприємця. Відповідь, яку почули, приголомшила. Біля храму має з’явитися триповерховий торгівельний центр. Обуренню громади немає меж, адже ця махина не лише закриє прекрасну церкву, а й цинічно знищуватиме духовний настрій тих, хто шукає єднання з Богом. Погодьтеся, що подібного не спостерігається біля жодного з володимир-волинських храмів. Звичайно, територія не має пустувати. Саме з боку колишньої котельні планується зведення церковної дзвіниці. Але є й інші альтернативи. Зокрема хороша ідея щодо відкриття ігрового майданчика, адже діти – непосиди, і поки батьки присутні на службі, малеча могла б розважатися поруч.
Дивно, що головний архітектор міста Тарас Киба на запит церковної громади щодо нової забудови відповів, що документи виготовляються в Луцьку, а в управлінні ніяких документів немає. Ось чому церковна громада очікує підтримки від усіх небайдужих громадян міста. Серед активістів громади своє обурення і біль висловили матушка Ольга Рябець, Валентина Дудко, Адам Михалик, Галина Гусюк, Любов Романчук, Тетяна Мовчан, Софія Олещук, Євгенія Лобода, Марія Рижук, Валентина Дацько, Інна Барщевська. Та найбільше вразили слова із Святого Письма, з якими до підприємця Віталія Наумчука звернувся Арсеній Гусюк. Він нагадав притчу про заможного пана, який будував клуні для багатого врожаю, а вночі прийшла смерть і забрала його душу. «Навіщо тобі багатство, якщо ти втратиш душу свою?» - запитує Господь кожного з нас.
-Онуки і правнуки не вибачать нам, якщо ми дозволимо таке цинічне ставлення до храму, - сказали члени громади. – Хіба наша влада не знає про те, що діється?
Прокоментувати ситуацію ми попросили міського голову Петра Саганюка:
- Я підтримую громаду цієї церкви, - сказав очільник міста. – Але вважаю, що пан Микола Юнак, який свого часу викупив колишню котельню, міг би подарувати цю територію церкві, і громада молилася б за нього. Він же її продав. Я ще не бачив проекту нової забудови, але маю намір зустрітися з новим власником і переговорити з ним стосовно цієї проблеми на користь громади храму.
Та останнє, рішуче слово – за всією громадою міста. Чекаємо ваших відгуків!
Антоніна Булавіна м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі