Хай краще гриби ростуть у лісі

Останніми роками після онкологічних та серцево-судинних недуг стало прогресувати ще одне захворювання – мікоз, яке в народі називають грибком. Найчастіше ця недуга носить дерматологічний характер, а тому вражає шкірні покриви, особливо на руках та ногах. Про причини виникнення цього захворювання, його перебіг та лікування розповідає лікар-дерматолог ЦРЛ Тетяна Шипелик.
-Мікози — це загальна назва всіх інфекційних захворювань, що викликаються паразитичними грибами. Розрізняють мікози шкіри й слизових оболонок, які вражають не тільки шкіру та її придатки, а також поверхневі шари слизових оболонок. Захворювання цієї групи не становлять загрози для життя і піддаються лікуванню.
Підшкірні мікози вражають дерму й більш глибокі м’які тканини.
Ендемічні глибокі мікози – група інфекцій, викликаних грибами, поширеними в певних географічних областях. Людина інфікується спорами грибів із зовнішнього середовища або при контакті з хворою людиною чи твариною. Факторами, що сприяють розвитку мікозів, стають гормональні препарати, ендокринні порушення та цукровий діабет, онкологічні захворювання, хронічні захворювання шкіри, гіпо- та авітамінози, професійні умови. Найчастіше мікозом заражаються в побуті: через рушники, мочалки та інші предмети, через контакт із домашніми улюбленцями. Сприятливими факторами є підвищена температура та вологість, надмірне потовиділення, механічні мікро- і макротравми, алкоголізм, наркоманія, плоскостопість.
На сьогодні у Володимир-Волинській ЦРЛ ми найчастіше реєструємо мікроспорію (в народі ще називається котячим лишаєм) – грибок, який проявляється у вигляді вогнища, що складається з декількох кілець, розташованих одне в одному; висівковий лишай – у вигляді блідо-коричневих та білуватих плям з лущенням, переважно він буває в ділянці плечового пояса; сухуваті плями трихофітію – вкриті лусочками грибки на волосистій частині голови, що викликають випадіння волосся.
Основною проблемою мікозу є той факт, що його важко виявити на ранній стадії. Це ще раз говорить про те, як важливо стежити за змінами у своєму організмі і своєчасно звертатися до лікарів при найменших симптомах або підозрі на захворювання. Основним способом лікування мікозу є медикаментозний, але тільки після консультації з лікарем. На сьогоднішній день найбільш ефективними препаратами для боротьби з мікозами є флуконазол, ітраконазоли, тербінафіни та інші. Ці ліки є у вигляді таблеток та у формах для зовнішнього застосування. Профілактично можна застосовувати оцтові ванночки для стоп. Підступна інфекція може з’явитися не тільки на поверхні шкіри, але і проникнути всередину організму. В таких випадках вона прогресує в різних органах і тканинах. Ще недавно люди навіть не підозрювали у себе наявність подібних інфекцій. Загальне поширення такого виду захворювання почалося з епохи активного застосування антибіотиків, які порушують баланс мікрофлори в організмі. Їхня дія знищує корисні мікроби, на місці яких і поширюються грибки. Також істотну роль в цьому руйнівному процесі відіграють штучні гормональні препарати та імуномодулятори. Замість того щоб правильно харчуватися, займатися спортом, повноцінно відпочивати, висипатися і дихати свіжим повітрям, ми п’ємо жмені пігулок. І тим самим ситуація лише погіршується: імунітет знижується. Джерелами інфекції можуть бути заражена людина, тварина, продукт, повітря, пил, грунт, а також цвіль на продуктах харчування. Будь-який несвіжий продукт небезпечний, від нього потрібно негайно позбавлятися. Найчастіше мікоз вражає статеві органи, він проникає і в дихальну систему, і в шлунково-кишковий тракт, навіть добирається до головного мозку. Закінчуючи, я хочу ще раз нагадати про те, як важливо і необхідно стежити за власною гігієною. Обов’язково приймайте душ, носіть виключно індивідуальне домашнє взуття, не міряйте в магазинах взуття на босу ногу. Взуття не по сезону також збільшує можливість ураження грибком. Якщо його не лікувати, він буде роками викликати алергію, підривати імунітет і порушувати баланс у вашому організмі. Ігноруючи своє захворювання, ви заражаєте грибком своїх близьких, рідних, дітей, друзів. Тож нехай краще гриби ростуть у лісі.

Розділ новин: 

Коментарі