«Халявному» супутниковому телебаченню прийшов кінець. Тепер доведеться платити

Як підключитися до офіційного оператора та скільки це коштує, якому пакету послуг надати перевагу, щоб дивитися улюблені канали, способи внесення абонплати. Звернувшись до фахівців, ми підготували для вас відповіді на ці та інші запитання.
Останнім часом для власників супутникових антен, які звикли користуватися телебаченням безкоштовно, неприємною несподіванкою стало те, що з 20 січня 2020 року найпопулярніші українські телеканали будуть блокуватися. Деякі з них «генеральну репетицію» розпочнуть вже на початку листопада. Аби отримати до доступ до улюблених програм, необхідно підключитися до одного із офіційних операторів супутникового телебачення і сплачувати за послуги. У зв’язку з цим у багатьох наших читачів виникли запитання, куди звертатися, що обирати і, головне, яку суму доведеться викласти за підключення та скільки доведеться платити щомісячно. На ваше прохання ми зібрали необхідну інформацію, яка допоможе зорієнтуватися в цьому питанні.
Деякі глядачі мають можливість і бажання перейти на інші типи прийому, адже в Україні, крім аналогового ефіру, існують сучасні типи прийому, що забезпечують велику кількість телеканалів у відмінній якості: кабельне, супутникове, цифрове та інтернет-телебачення. Аби розібратися, що для вас найбільш прийнятно, варто скористатися інформаційним ресурсом Тelemaster (telemaster.com.ua), де ви отримаєте вичерпну інформацію про зміни параметрів телевізійного мовлення, знайдете інструкції та порівняння різних типів прийому і таким чином зробите правильний вибір.
Ми ж зупинимося на тому, про що необхідно подбати вже найближчим часом, щоб продовжити користуватися перевагами супутникового телебачення (насамперед широким покриттям, що охоплює всю територію країни – аж до найвіддаленіших населених пунктів), якщо альтернативи просто немає.
Отже, треба підключитися до офіційного оператора супутникового телебачення, обравши пакет телеканалів на свій смак та замінивши старий приймач на новий з маркуванням «УТБ». Одразу зазначимо, що платити за супутникове телебачення – це нормальна практика для багатьох цивілізованих країн світу, де прийнято розраховуватися за послуги, які отримуєш. Тож дійшла черга й до України жити по-європейськи.
Офіційні оператори супутникового телебачення
Сьогодні в Україні існує два офіційні оператори супутникового телебачення: Viasat (viasat.ua) та XtraTV (xtratv.com.ua), до одного з яких необхідно звернутися. Щоб визначитися, яку із компаній обрати, Інтернет-користувачам варто лише зайти на їхні сайти та прочитати все, що цікавить. А ті, хто з Інтернетом не дружить, можуть зателефонувати і теж отримати відповіді від оператора на всі свої запитання. Контактні телефони:
Viasat: 0-800-500-465, 068-170-82-82, 093-170-82-82, 050-170-82-82.
XtraTV: 067-759-57-59, 050-759-57-59, 093-759-57-59.
Обидві компанії обіцяють якісне надання послуг. Дещо відрізняються лише запропоновані ними пакети та їхня вартість:
XtraTV: пакет «Xtra Національний» – 39 грн (29 телеканалів); «Xtra Старт» – 69 грн (60 телеканалів); «Xtra Комфорт» – 109 грн (72 телеканали); «Xtra Максимум» – 189 грн (78 телеканалів); «Футбол» – 99 грн (4 телеканали); «TV 1000 Premium HD» – 69 грн (2 фільмові телеканали у HD (високій якості зображення), що транслюються без реклами та з режимом «пауза», якщо потрібно на певний час відлучитися).
Viasat: пакет «Національний» - 49 грн (82 телеканали); «Сімейний» - 69 грн (90 телеканалів); «Престижний» - 149 грн (110 телеканалів); «Престижний HD» - 199 грн (112 телеканалів); «Преміум HD» 249 грн (114 телеканалів).
Як підключитися
Обравши одного з операторів, підключитися можна двома способами: або в «особистому кабінеті» на зазначених сайтах, написавши відповіді на всі запитання, або ж по телефону, спілкуючись з оператором.
Тим, у кого вже є супутникова «тарілка», потрібно буде замінити наявну приставку (тюнер) на ту, яка прийматиме закодовані сигнали. До речі, її підключення дуже просте, і зробити це можна самостійно. Якщо у магазинах чи на ринках таких тюнерів не буде в наявності, їх можна замовити безпосередньо в оператора Viasat чи Xtra TV. Коштує приставка 1099 грн. А доставка через «Нову пошту» обійдеться у 50 гривень.
Коли тюнер буде підключений, його активацію також можна зробити на сайті оператора або в телефонному режимі. Це здійснюється безкоштовно. І, як правило, оператори дають після активації декілька бонусних днів, щоб клієнт міг остаточно визначитися з пакетом.
Що потрібно, аби переглядати закордонні канали?
Це питання цікавить багатьох наших читачів, які, крім вітчизняних, дивляться польські, білоруські та інші закордонні канали. Оператор компанії Xtra TV нам пояснив, що доступ до таких каналів залежить від наявності головок на антені. Якщо їх три, то прийдеться встановлювати четверту, так званий «9-й градус». Така послуга коштує 600-700 гривень і виконує її майстер компанії. Крім цього, потрібно обирати відповідний пакет, в який входять бажані для перегляду канали. Зокрема, підійде «Xtra Старт» за 69 грн (60 телеканалів) і, звісно, дорожчі. У будь-якому випадку це питання потрібно обговорювати з оператором заздалегідь, аби вчасно встановити необхідне обладнання і не помилитися з вибором пакета.
Як бути, якщо у квартирі декілька телевізорів?..
У такому випадку до кожного телевізора потрібно ставити окремий тюнер. Щодо абонплати, то якщо члени сім’ї переглядатимуть одночасно різні телеканали в межах одного пакета і підключений цей пакет на одну особу, то на другий, третій і кожен наступний телевізор діє 50-відсоткова знижка. Якщо ж активовані різні пакети або один і той самий пакет зареєстрований на різних мешканців квартири, то платити будете повну вартість.
Де і як здійснюється оплата?
Оплачувати послуги офіційних операторів можна як у готівковій, так і в безготівковій формі.
Якщо ви маєте банківську картку, то зручніше буде проводити розрахунки через ресурси онлайн, термінали банку чи айбокси. При цьому треба тільки вказати номер свого особового рахунку (код), який ви отримаєте при активації пакету супутникового телебачення. Зауважте, що вказувати банківські реквізити не можна, інакше гроші поступлять вам на картку. Такий спосіб внесення абонплати ще й найшвидший – кошти надійдуть оператору протягом двох годин.
Можна здійснювати оплату й у касі банку готівкою. Але треба враховувати, що оператор її отримає тільки через 3-5 робочих днів. Тож аби не залишитися без телебачення, платити необхідно завчасно.
А якщо взагалі не підключатися?
Як бачимо, підключення до офіційного оператора супутникового телебачення несе з собою непередбачувані витрати (придбання тюнера та, за необхідності, головок на «тарілку». А повний комплект обладнання із встановленням майстром обійдеться у три тисячі гривень. Для когось це дрібниці (хоча платити все одно не хочеться), а для когось – стрес, бо сьогодні вижити на мінімальну пенсію чи зарплату і без того важко.
Користувачі нелегального супутникового телебачення за довгі роки звикли до того, що деякі телеканали час від часу й раніше кодувалися. Виправити ситуацію було просто: занести тюнер на перепрошивку, заплатити за це 25-40 грн, і рік-другий можна безперешкодно дивитися все, що заманеться. От дехто і не зважає на попередження, а думає, що трохи «полякають», але все буде, як і було.
То чи зміниться щось у цьому напрямку? Що нас чекає, якщо не підключатися до офіційного провайдера, не міняти тип прийому, а все залишити так, як є? Відповіді на ці запитання дає виконавчий та фінансовий директор 1+1 медіа Ярослав Пахольчук.
За його словами, не всі канали блокуються. «Незакодованими залишаються суспільне телебачення та інформаційне мовлення, обов’язкова функція яких інформувати населення, тобто десяток інформаційних каналів. А кодуватимуться комерційні канали, функція яких, насамперед, розважати глядача». Тож виходить, що загроза залишитися взагалі без телебачення, якщо за нього не платити, вже відпадає. Принаймні, подивитися новини можливість буде. Крім цього, нікуди не подінуться закордонні телеканали, які транслюються на Європу.
Разом з тим з багатьма улюбленими вітчизняними каналами, скоріш за все доведеться розпрощатися. Для тих, хто користується нелегальними піратськими сервісами, Ярослав Пахольчук сказав наступне: «Є такий професійний термін «кардшарінг». Якщо описати примітивно (насправді процес значно складніший) - це, коли зловмисник отримує код і доступ до офіційного провайдера, заплативши за карточку, наприклад, 100 гривень, а потім створює інструмент роздачі цієї однієї карточки тисячам людей, продаючи її за 50 гривень кожному. От саме в цьому і є корисливий зиск». У даному випадку йдеться про «народних умільців», які займаються прошивками тюнерів. Скільки людей користується їхніми послугами, - достеменно не відомо, але за експертними оцінками - від 500 до 800 тисяч домогосподарств. Пахольчук стверджує, що боротьба з цим явищем уже ведеться: «Ми вже почали співпрацювати з кібер-поліцією, самостійно робимо певні кроки в цьому напрямку з юридичними та адвокатськими компаніями, але це тільки початок. І власне, однією з ключових задач для нас є боротьба з кардшарінгом».
Опоненти кодування аргументують у тому числі й тим, що ті, хто не захоче платити, залишиться на російських телеканалах. Що з цим робити? Виконавчий та фінансовий директор 1+1 медіа зазначає: «Я оцінюю цю ситуацію виключно, як маніпуляцію. Маніпуляцію думкою. Чому люди дивляться телебачення? Вони шукають у ньому щось конкретне до свого смаку. Звісно, кодування створить певний ситуативний дискомфорт, але це фундаментально не вирішує ситуацію в напрямку перегляду російських каналів. Тут потрібно діяти іншими інструментами. Зокрема, закликати дивитися патріотичне, національне і робити його модним, сучасним та таким, що задовольняє внутрішні потреби внутрішніми ресурсами».
* * *
Тож як розвиватиметься ситуація – поживемо-побачимо. Але треба все ж пам’ятати: коли втрачаєш (у даному випадку - доступ до улюблених шоу, кіно, серіалів, програм), одразу починаєш цінувати, що мав, і замислюватися про перегляд власного бюджету та оптимізацію витрат…
Міла Сергєєва

Розділ новин: 

Коментарі