«Ми відповідальні за тих, кого приручили». Ці слова Антуана де Сент-Екзюпері особливо актуальні для власників домашніх тварин, які повинні піклуватися про своїх улюбленців, забезпечувати їм належний догляд, створювати комфортні умови для життя. Сьогодні це нескладно, адже для потреб домашніх вихованців працює ціла галузь економіки, яка виробляє все необхідне для тварин – від кормів, аксесуарів до засобів гігієни, косметики і навіть парфумів.
Салони краси для чотирилапих пухнастиків давно стали звичним явищем у країнах Європи, а нещодавно цивілізація дійшла й до нашого міста. Перший зоосалон у Володимирі відкрила Оксана Чапик, а її професія називається грумер. Простіше кажучи, це перукар для собак і кішок, який надає цілий комплекс послуг: стриже, миє, вичісує чотирилапих пухнастиків, робить тримінгування (висмикування шерсті), також чистку вушок, підрізання кігтів і навіть манікюр. А гарні доглянуті тварини – це завжди радість для господарів.
Пані Оксана народилася у Києві, а дитинство і юність провела у Ковелі, де і зараз мешкають її батьки. Отримавши дві вищі освіти за спеціальностями соціолог та економіст, працювала торгівельним агентом та економістом у банку. У Володимир переїхала сім років тому за місцем служби чоловіка і, як каже, одразу закохалася у наше місто – гарне, чисте і затишне.
Подружжя Чапиків виховує двох діток – десятирічну Машу та чотирирічного Івана. Будучи турботливою мамою і дружиною, жінка весь свій час присвячувала вихованню дітей, сім’ї та домашнім клопотам, але разом з тим мріяла стати корисною іншим, зайнятися справою, яка була б до душі та приносила моральне задоволення.
-Я з дитинства люблю тварин. Удома завжди тримали собачок і котів, я із задоволенням за ними доглядала. Гарні стильні стрижки своїм домашнім улюбленцям пробувала робити сама – і це непогано виходило. А от після народження дітей від захоплення довелося відмовитися, адже шерсть тварин викликає у них алергічну реакцію. Так і з’явилася ідея сумістити роботу з улюбленим заняттям, - розповідає жінка.
Минулого року Оксана закінчила спеціалізовані курси грумерів у Києві, отримала відповідний сертифікат. Потім у Володимирі винайняла приміщення, переобладнала його під зоосалон і з початку року почала працювати. За цей короткий термін перукарня для чотирилапих набула певної популярності, у майстрині навіть з’явилися постійні клієнти.
-Найчастіше у салон приводять собак, - каже Оксана. – Господар може вибрати стрижку для свого улюбленця за зразками, представленими на фото, або ж за власними побажаннями. Стрижки роблю модельні, гігієнічні (тваринам з довгою густою шерстю) та створюю креативні образи, що передбачають, крім оригінальних стрижок (наприклад, ірокези), фарбування волосся, татуаж (нанесення фарби по трафарету) та інші винаходи. Також надаю поради щодо догляду за шкірою, шерстю і волоссям тварин – у йоркширських тер’єрів і болонок саме волосся, а не шерсть, яка іноді звисає до підлоги. Персидських кішок найчастіше стрижуть «під лева».
Для миття тварин Оксана використовує тільки дорогі якісні американські бальзами та інші професійні косметичні засоби. Каже, що іноді у салон приводять великих собак, щоб лише помити, адже робити це у домашніх умовах не дуже зручно.
-Мене часто запитують, як вдається надавати перукарські послуги непосидючим, а іноді й агресивним собакам, які не хочуть терпіти тимчасові незручності. Чи не використовую снодійних препаратів та заспокійливих лікарських засобів? До таких методів ніколи не вдаюся, за потреби використовується лише намордник, - пояснює майстриня.
Якщо робити чотирилапому клієнту цілий комплекс послуг, це займає до трьох годин, особливо якщо пес у занедбаному стані, брудний та зі збитою шерстю. Тому грумер може прийняти за день не більше трьох тварин. Прийом у зоосалоні здійснюється за попереднім записом у телефонному режимі за номерами: 099-627-20-30 або 097-90-31-760. А ціни на послуги приємно дивують. Так основний комплекс коштує 170 грн., а окремо миття собаки – 50 грн. В інших містах це значно дорожче. Для порівняння у Польщі господарі тварин залишають у салонах по 100 злотих.
Професія, яку обрала для себе Оксана, досить складна і далеко не кожному до снаги. Щоб стати грумером, треба не лише любити тварин, а й хотіти і вміти з ними працювати. Для цього необхідне велике терпіння. До кожної особини потрібно знайти підхід, не шкодувати любові й ласки, адже тварини добре відчувають, як до них ставляться. Проте жінка каже: під час роботи так захоплюється, що не відчуває втоми. Розуміє, що втомилася, тільки ввечері, повернувшись додому. А наступного ранку знову поспішає на роботу, бо відчуває велику втіху від того, що робить.
-Найприємніше – бачити результат своєї праці. Коли приносять кошлату, недоглянуту тварину, а забирають красиву і стильну, коли очі господарів наповнюються радістю – це приємно, це надихає, - ділиться Оксана. – А мої чотирилапі клієнти несуть неймовірний заряд позитивної енергії, любові та натхнення.
Поради від Оксани
-Догляду потребують всі породи собак. Їх регулярно треба мити, вичісувати, підстригати їм кігті та чистити вушка.
-Собаки з жорсткою шерстю потребують двічі на рік такої процедури як тримінгування, тобто їх не стрижуть, бо від цього шерсть стає занадто м’якою, а здійснюють висмикування.
-За правилами, стрижку собакам потрібно робити через півтора-два місяці для підтримування форми і стандарту породи. Особливо це стосується песиків, у яких швидко відростає шерсть чи волосся (йорків, болонок).
-Великих собак рекомендується стригти під час ліньки.
-Не можна надавати перукарські послуги нездоровим тваринам, особливо із захворюваннями шкіри – спочатку їх треба вилікувати.
Грумінг – це гігієнічний догляд за твариною, що включає стрижку (від простої гігієнічної до виставкової). Відповідно грумер – це людина, яка професійно вимиє, висушить, розчеше, підстриже вашого собаку (або кішку), почистить вуха, зуби, підстриже кігті, дасть консультацію з догляду за шкірою і шерстю, порекомендує косметику та інструменти для щоденного догляду. Послугами грумера частіше користуються власники пуделів, спанієлів, тер’єрів і шнауцерів – собак, чий вигляд потребує стрижки або тримінгу (вищипування).
Міла Сергєєва, м.Володимир-Волинський
Коментарі