Громадські ради мають формуватися і працювати за новим законодавством

Кабінет Міністрів України постановою №234 змінив правила функціонування громадських рад при органах влади. Відповідно громадські ради при Володимир-Волинському міськвиконкомі і Володимир-Волинській РДА мають бути сформовані по-новому – про це написав у своєму блозі на сайті нашої газети правозахисник Григорій Гороть.
Так за новими правилами до громадських рад не можуть бути обрані депутати місцевих рад, посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування, які водночас є членами громадських організацій. А у громадській раді при міськвиконкомі такі особи є. Взагалі змін багато, і у кращий бік. Зокрема, вводиться новий порядок формування, обмеження по кількості, поняття «електронна адреса», терміни розгляду питань, встановлюються відповідальні особи. Якщо громадська рада не збирається протягом двох кварталів – її діяльність припиняється. Також добре, що чиновникам забороняється самим проводити громадські експертизи. Змін дуже багато, і, можливо, широкому загалу вони не цікаві, але громадським організаціям варто з ними ознайомитись, закликає блогер.
Головне – те, що з формуванням нових громадських рад з розширеними повноваженнями надається можливість реалізувати свої вимоги до влади. Після Майдану з’явилось багато нових громадських організацій, які на даний час сформувалися, непогано працюють, але доступ до роботи громадських рад мають обмежений, тому що самі ради формувалися ще при старій владі.
-Звертаюся до представників громадських організацій: висловлювати свої пропозиції і критикувати владу у «Фейсбуці» – це одне, а мати можливість реально вимагати і впливати на процеси – це зовсім інше, - наголошує правозахисник.
Чому закрили кримінальне провадження про підробку документів
Як уже повідомлялося у нашій газеті, щодо підробки установчих документів громадської ради при Володимир-Волинській РДА Володимир-Волинським МВ УМВС було відкрито кримінальне провадження. Але завершилося воно зовсім не так, як очікувалося. Ось що пише з цього приводу Григорій Гороть:
-Міліція не знайшла достатньо доказів підробки цих документів. Тільки зібрався оскаржувати постанову про закриття кримінального провадження, як Кабмін опублікував зміни, відповідно до яких громадська рада при Володимир-Волинській РДА має формуватись за новими правилами. Читаю матеріали розслідування і не можу повірити, що дорослі люди, керівники громадських організацій можуть брехати, як діти в садочку. Мав би гніватися на молодого слідчого Дмитра Домріна за погано проведене слідство, але доведеться подякувати йому. Дмитре Сергійовичу, завдяки Вам я дізнався, з якими людьми мені довелося мати справу в тій громадській раді – більших брехунів дорослого віку, готових сказати все що завгодно, аби комусь догодити, ще не зустрічав.
І далі Григорій Гороть розповідає дуже влучний анекдот.
Зібрався молодий єврей їхати в далеку дорогу, і йому треба було комусь віддати гроші на зберігання. Знайомі порадили віддати рабину: мовляв, він їх збереже, а потім поверне. Коли хлопець приніс гроші до рабина на зберігання, той сказав: «Я не можу взяти без свідків, давай, я покличу поважних людей нашої громади і при них візьму в тебе гроші».
Так і зробили: при поважних людях юнак віддав гроші священику і поїхав. Через декілька років повернувся і прийшов по гроші.
-Які гроші? Ти мені нічого не давав, - каже рабин.
-Як же не давав, – заперечив молодий єврей, – адже це було зроблено при свідках, поважних людях нашої громади?!
Зібралися всі разом, і рабин питає у поважних людей громади:
–Ви бачили, що цей чоловік давав мені гроші?
-Ні, не бачили, цього не було.
Молодий чоловік засмутився і пішов додому. По дорозі його доганяє рабин і каже:
-Ось твої гроші, я не хотів тебе обманути, я хотів тобі показати, з ким мені доводиться мати справу.
Отже, повертаючись до громадської ради при РДА, можна констатувати, що вона сама себе дискредитувала, не вписується у рамки нового законодавства та не відповідає вимогам часу. Також потрібно вносити корективи у роботу громадської ради при Володимир-Волинському міськвиконкомі. Коли чекати змін, цікавлюся в очільників міста і району.
Міський голова Володимира-Волинського Петро Саганюк:
-Громадську раду при міськвиконкомі будемо приводити до норм чинного законодавства. Але, на мою думку, зараз ще зарано проводити звітно-виборні збори, доцільніше це зробити уже після місцевих виборів.
Голова Володимир-Волинської райдержадміністрації Наталія Василець:
-Звісно, громадська рада при РДА потребує змін. Необхідно збільшити кількість членів цього дорадчого органу, щоб у ньому були представлені інтереси всіх верств населення. Наскільки мені відомо, звітно-виборні збори проводяться на початку року, але якщо на сьогоднішній день можна це зробити у правовому полі, то це буде зроблено.
Міла Сергєєва, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі