Громадські організації рекомендують на посаду голови Володимир-Волинської РДА кандидатуру Людмили Оцалюк

У листі, надісланому губернатору Волині Володимиру Гунчику, активісти виклали свої побажання щодо кадрової політики у районі та просять не призначати на ключові посади осіб без громадського обговорення. З листопада минулого року посада голови Володимир-Волинської РДА після звільнення Володимира Савчука, який виявився неспроможним очолювати район, залишається вакантною.
«Вимагаємо проведення громадських консультацій з громадою щодо кадрових призначень в місті і районі, витримуючи принцип прозорості і чесності цього процесу. До влади мають приходити нові люди з прогресивним мисленням, з досвідом роботи і незаплямованою біографією через прозору процедуру обговорення», - йдеться в листі. Громадські активісти вважають, що перерахованим вище критеріям, а також вимогам законів України «Про державну службу» і «Про місцеві державні адміністрації» найбільше підходить Людмила Оцалюк. Активісти зазначають, що вона пройшла громадські обговорення, і координаційна рада громадських організацій прийняла рішення про видачу їй рекомендації на посаду голови РДА.
Людмила Михайлівна чудово знає наш район, його проблеми, адже за специфікою своєї діяльності часто відвідує села, спілкується з людьми, які діляться своїми негараздами. Та й сама вона виросла у сільській місцевості, у простій сільській родині і змалечку привчена до важкої сільськогосподарської праці. З дитинства підробляла у колгоспі, а, навчаючись у старших класах, під час літніх канікул доїла по 50 корів – так заробляла кошти, щоб покращити матеріальне становище сім’ї. Навіть пригадує, що о шостій ранку вже працювала на фермі, а о дев’ятій здавала випускні екзамени у школі. Тож хто, як не вона, зможе зрозуміти і допомогти кожному, хто звертатиметься до неї як до голови райдержадміністрації.
Людмила Михайлівна наділена сильним характером, енергійною вдачею, вона наполеглива і трудолюбива, вимоглива до себе та інших, не любить ледачих і безвідповідальних людей. Після призначення на посаду директором РБК сім років тому Людмила Оцалюк прийшла у занедбаний заклад, який швидше нагадував хату-пустку, ніж храм культури. Колектив зустрів її з пересторогою, адже ніхто не вірив, що ця жінка, яку звикли бачити на сцені в якості співачки, танцівниці та ведучої, зможе підняти заклад до належного рівня, відродити культуру району і зрештою зробити наш будинок культури найкращим в області. Але це сталося! У листопаді минулого року у півфіналі та фіналі обласного конкурсу серед міських і районних будинків культури та домів «Просвіта» «Я в світ іду із Кобзарем» Володимир-Волинський РБК посів перше місце.
А на початках, у 2007-му, було надзвичайно важко, адже доводилося поєднувати господарську діяльність із творчою роботою. Людмила Михайлівна у короткий термін зуміла згуртувати колектив та донести до розуміння кожного, що тільки разом із колегами вона зможе виконати поставлені перед нею непрості завдання. Отже, своїми силами культпрацівники робили ремонт приміщень та водночас почали розвивати культосвітню роботу, будучи основою тих чотирьох творчих колективів, що на той час працювали при РБК: народного аматорського хору «Любисток», концертно-художньої бригади, народного аматорського ансамблю «Дружба» та аматорського хору ветеранів війни і праці «Пам’ять». Крім цього, постало питання відновлення роботи народного аматорського театру, що фактично припинив своє існування. Було це непросто, адже місцеві режисери не погоджувалися брати на себе відповідальність через складність жанру. Тоді Людмила Михайлівна налагодила співпрацю з режисером з Луцька Віталієм Герасимлюком – і справа зрушила з місця. Тепер наш театр – гордість міста і району, володар гран-прі одного з престижних конкурсів.
Ще одним показовим фактом є те, що як тільки Людмила Оцалюк прийшла на посаду, їй запропонували взяти участь в конкурсі «Кращий за професією», що проводився між директорами РБК Волинської, Рівненської та Житомирської областей. Завдяки власному досвіду, таланту, майстерності та за тісної підтримки колективу Людмила Оцалюк була першою у кожному із трьох етапів і стала переможницею творчого змагання. Відтоді ніколи не збавляла темпів і не зупинялася на досягнутому.
Сьогодні районний будинок культури є водночас методичним центром, що координує роботу усіх клубних установ району. Завдяки вмілому керівництву Людмили Михайлівни ми побачили, скільки у нас талановитих людей, які вийшли з «підпілля» і прикрашають наше життя своєю творчістю, розвивають і відроджують національні традиції. Також в РБК поставлено на належний рівень роботу мистецьких гуртків. Колектив закладу – це єдина сім’я і команда однодумців, що працюють над однією великою справою.
Як каже Людмила Михайлівна, на сьогоднішній день ще залишилося багато господарських питань. Проводиться ремонт приміщень за кошти спецрахунку, а якби у попередні роки було належне фінансування, то РБК давно був би в ідеальному стані. Непогані перспективи на цей рік, адже Людмила Оцалюк добилася, щоб з районного бюджету виділили 100тис.грн. на ремонт будівлі.
Говорити про громадянську позицію Людмили Михайлівни, мабуть, зайве, бо свій патріотизм вона не втомлюється втілювати в організацію і проведення культурних заходів, які з кожним роком все більше вражають глядачів міста, району, області і всієї країни.
Аби більше розкрити погляди на життя претендентки на посаду очільника району, ми поставили їй декілька запитань.
-Людмило Михайлівно, чому Ви погодилися на пропозицію громадських організацій цього разу, адже аналогічну ініціативу, що надходила від активістів минулого року, Ви відхилили?
-Коли наші молоді хлопці ідуть добровольцями на фронт, вони звичайно кажуть: «Хто, як не я?» Звісно, я не ставлю себе в один ряд з героями, але бачу, що тривалий час не вирішується питання заміщення вакантної посади голови РДА, а справ у районі накопичилося дуже багато, і над ними потрібно працювати. Молоді здібні люди чомусь не висувають свої кандидатури на керівні посади. Отже, погодилась, бо відчуваю у собі сили і потенціал, щоб розв’язувати наявні проблеми. Може, комусь здається дивним, що працівник культури іде на такий крок, але запевняю, що це рішення глибоко обдумане і виважене.
-Назвіть, будь ласка, найгостріші проблеми району, що потребують першочергового розв’язання.
-Володимир-Волинський район – найпроблемніший в області. За попередньої влади він погано фінансувався. У результаті ми бачимо розбиті дороги, незадовільний стан пасажирських перевезень, коли люди з деяких сіл не можуть дістатися міста. Накопичилася ціла низка негараздів у сфері економіки, медицини, освіти, культури.
А розв’язувати їх потрібно, враховуючи різні фактори: від ситуації в країні в цілому до реальних можливостей і ресурсів району. Якщо кожен працівник державних установ буде чесно і сумлінно виконувати свої обов’язки, а не відсиджуватися чи плести інтриги, намагаючись хай там що зберегти під собою затишне крісло, ми зможемо навести лад.
-Хто б не йшов на керівні посади, а надто – у владні кабінети, поряд з тими, хто підтримує висунуті кандидатури, є чимало противників. Що б Ви хотіли сказати своїм опонентам?
-Людину легше засудити, ніж зрозуміти, що і відбувається по відношенню до мене. Але я не реагую на плітки, які дехто розповсюджує, прикриваючись вигаданими ніками. І нехай мій вчинок буде прикладом для тих, хто знає ту чи іншу справу і вміє виконати її на належному рівні, але не наважується про себе заявити.
Тож сподіваємося, що голова ОДА та Адміністрація Президента ухвалять правильне рішення і кандидатура Людмили Оцалюк буде затверджена. А жителі району вже скоро відчують позитивні зміни.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район
Людмила Оцалюк народилася 10 січня 1974р. у с.Річиця Ратнівського району. Після закінчення Березовичівської одинадцятирічки та Володимир-Волинської музичної школи вступила у Луцьке культосвітнє училище, яке закінчила у 1994 році з червоним дипломом. Цього ж року, одночасно з початком трудової діяльності завідуючою клубом с.Хворостів, продовжила навчання у Рівненському державному інституті культури, де здобула спеціальність «народна художня творчість». По закінченні вузу працювала вчителем музики Березовичівської та Зимненської середніх шкіл і водночас – директором Березовичівського будинку культури. Затим була запрошена на посаду художнього керівника, а згодом призначена директором Володимир-Волинського КМЦ. З 2007р. Людмила Михайлівна очолює Володимир-Волинський районний будинок культури, роботу якого підняла на якісно новий, високий рівень, зарекомендувавши себе сильним адміністратором-господарником і хорошим організатором різноманітних заходів
Одружена. Виховує двох синів – дванадцятирічного Ігоря та дев’ятирічного Василя. Позапартійна.

Розділ новин: 

Коментарі