Громадська рада району з’ясувала, які послуги з обслуговування самотніх непрацездатних осіб удома надає територіальний центр

Для кожної самотньої літньої людини, що проживає у сільській місцевості, завжди є актуальним обробіток городів, особливо коли підводить здоров’я…
А часто для цієї категорії населення не лише обробіток присадибних ділянок, а взагалі надання соціального обслуговування, яке здійснюють працівники районного територіального центру, – питання життя і смерті. То на які ж безкоштовні послуги можуть претендувати самотні люди та хто має на них право, з’ясовувала на черговому засіданні 25 травня, згідно із планом роботи, громадська рада при Володимир-Волинській РДА.
Роз’яснення з цього питання надала директор територіального центру соціального обслуговування Любов Столярчук. У своїй доповіді посадовець наголосила, що усі соціальні послуги догляду вдома, зокрема і в обробітку городів, надаються терцентром згідно з Держстандартом, затвердженим наказом Мінсоцполітики України від 13.11.2013р. №760. Якщо людина не має дітей чи інших близьких родичів, які, відповідно до закону, повинні забезпечити їй догляд та допомогу, послуги вона отримує безкоштовно.
У складі районного територіального центру працює два відділення: стаціонарне та соціального обслуговування вдома. Стаціонарне відділення розраховано на 30 ліжкомісць. На сьогодні всі вони зайняті. Серед підопічних – 17 лежачих хворих. Усім мешканцям стаціонарного відділення забезпечується 4-разове харчування, догляд та обслуговування в залежності від потреб. Усе це їм обходиться у 75% пенсії, яка перераховується на рахунок терцентру, решту грошей вони отримують на руки. Персонал відділення – 17 штатних одиниць. Умови для проживання підопічних створені хороші.
Любов Миколаївна також повідомила, що за законом особи, які мають дітей, але ті відмовляються доглядати за кволими батьками, можуть бути прийняті у стаціонарне відділення за наявності вільних місць на платній основі. Коштує це 5тис.грн. на місяць. На сьогодні у відділенні немає жодного такого підопічного.
Соціальними робітниками відділення терцентру з надання соціальних послуг вдома обслуговується 444 жителі району. За останній рік було надано 59 тисяч 146 безкоштовних послуг. Оплата соціальних послуг, що надаються самотнім непрацездатним жителям сіл на територіях ОТГ, здійснюється об’єднаними громадами шляхом перерахування коштів на рахунок терцентру.
Обсяг послуг, що надаються підопічним вдома, залежить від групи рухової активності, від віку та стану здоров’я, які визначаються для кожного індивідуально. Наприклад, для отримувачів соціальної послуги III групи рухової активності передбачені допомога у веденні домашнього господарства (закупівля та доставка продуктів харчування, ліків та інших товарів, допомога у приготуванні їжі, прибиранні житла, дрібний ремонт одягу, взуття); надання інформації з питань соцзахисту; допомога в отриманні безоплатної правової допомоги; в оформленні документів, внесення платежів.
Отримувачі соцпослуги IV групи рухової активності, окрім вищезазначеного, можуть розраховувати на допомогу у самообслуговуванні (вмиванні, обтиранні, обмиванні, вдяганні тощо); у пересуванні по квартирі; в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами (лікарями, комунальними службами, відвідування хворих у лікарнях і т.д.); навчання навичок самообслуговування; допомогу в обробітку до 2-ох соток присадибних ділянок для сільської місцевості; у забезпеченні технічними засобами реабілітації, навчання навичок користування ними; психологічну підтримку.
При цьому Любов Столярчук наголосила, що зміст та обсяг соціальної послуги догляду вдома для кожного отримувача визначаються залежно від потреби та зазначаються в договорі на отримання послуги догляду вдома.
Проаналізувавши почуте, члени громадської ради вирішили рекомендувати головам сільських рад визначати потреби одиноких громадян в обробітку городів, площа яких перевищує 2 сотки, та сприяти вирішенню цієї проблеми.
Наступне засідання громадської ради відбудеться 29 червня. Розглядатиметься питання медикаментозного забезпечення та санаторно-курортного лікування ветеранів війни і праці, учасників бойових дій, ліквідаторів та потерпілих від аварії на ЧАЕС.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі