Громадська рада при РДА розглядала заходи з працевлаштування молоді та людей з обмеженими можливостями

26 жовтня на порядок денний чергового засідання громадської ради при Володимир-Волинській РДА виносилося питання «Про заходи, що проводяться райдержадміністрацією щодо працевлаштування молоді та людей з обмеженими можливостями». Основну інформацію з теми розгляду мав би надати запрошений представник центру зайнятості, але на засідання із зазначеної установи ніхто не прийшов.
Про сприяння працевлаштуванню осіб з інвалідністю розповіла присутнім головний спеціаліст відділу персоніфікованого обліку та обслуговування пільгових категорій населення управління соціального захисту РДА Тетяна Гетьман. Вона зазначила, що станом на липень 2017р. на обліку у відділі перебувало 126 дітей з інвалідністю та 1,5 тисячі дорослих. Управління соцзахисту надає направлення цим категоріям населення на навчання за різноманітними робітничими професіями, що проводиться у Києві та Львові у спеціально створених для цього державних реабілітаційних установах. Причому хороші умови проживання, харчування, навчання та заходи з реабілітації за індивідуальними програмами забезпечуються там у комплексі та абсолютно безкоштовно. Проблеми потрапити у такі центри немає, для цього потрібне лише бажання вчитися, мати достатній рівень інтелектуального розвитку та фізичних можливостей. По завершенні навчання проводиться державна атестація, яка дає право працювати за обраною спеціальністю.
Про те, як поставлена робота з молоддю та особами з інвалідністю у закладах культури району – бібліотеках та сільських клубах – інформувала провідний бібліотекар Володимир-Волинської центральної районної бібліотеки Тетяна Гричук. З її слів стало відомо, що в бібліотеках регулярно проводяться для молоді та людей з обмеженими можливостями різноманітні культурні заходи: зустрічі з видатними особистостями, тематичні вечори, присвячені пам’ятним датам, готуються книжкові полички, які дають змогу відвідувачам бібліотек отримати багато корисної інформації, у тому числі – з юридичних та інших питань. Так 13 вересня у приміщенні ЦРБ був організований вечір-спомин, присвячений місцевому поету Анатолію Махонюку. Зібралося багато шанувальників його таланту та особистих друзів митця. Також Тетяна Олександрівна анонсувала захід з арттерапії «Мрії здійснюються», що відбувся наступного дня, 27 жовтня, для дітей з обмеженими можливостями у районній бібліотеці, де діти малювали мрію.
Крім цього, у клубах району спільно з районним Будинком культури та відділом освіти, молоді і спорту РДА традиційно організовуються заходи до Дня інваліда, різноманітні тематичні вечори, які, до речі, користуються великою популярністю. У 28-ми міських клубах району є пандуси для інвалідів, що забезпечують їм безперешкодний доступ на заходи.
Неоднозначною була реакція членів ГР на доповідь головного спеціаліста відділу освіти, молоді і спорту РДА Андрія Степанюка. Посадовець зазначив, що за законодавством 4% робочих місць на підприємствах має належати інвалідам. У цьому плані відділ співпрацює з центром зайнятості, аби сприяти працевлаштуванню молоді з інвалідністю. У навчальних, культурних та спортивних закладах за сприяння відділу освіти, молоді і спорту проводяться заходи для дітей з інвалідністю, такі як «Повір у себе – і ти відкриєш всесвіт» до Дня інваліда чи «Змінимо світ своїми кольорами». Активно працюють з інвалідами районний Будинок школяра, де є велика кількість гуртків за інтересами, та районна ДЮСШ, яку частково відвідують особливі діти. Тобто, ведеться підготовка учнів цієї категорії до дорослого життя.
Однак багато запитань було до Андрія Валерійовича з приводу спортивних заходів для інвалідів, які, на зауваження члена ГР Валентини Борусевич, що представляє міськрайонну ГО інвалідів, у районі не проводяться, не надається матеріальна допомога на участь спортсменів з інвалідністю у змаганнях, як це робиться в інших районах області. Андрій Степанюк відповів, що від ГО інвалідів по допомогу ніхто не звертався. Допомагали коштами тренеру центру реабілітації інвалідів Валерію Рудисю, що працює на базі спорткомплексу «Спартак». Загалом по можливості фінансування проводиться, а відділ освіти, молоді і спорту відкритий до співпраці з різними організаціями. При складанні плану роботи на наступний рік будуть враховуватися всі пропозиції, тож звертайтеся.
Громадська рада визнала роботу районного управління соціального захисту та установ культури такою, що проводиться на належному рівні, а організації інвалідів рекомендувала налагодити співпрацю з відділом освіти, молоді і спорту РДА.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі