30 червня відбулося чергове засідання громадської ради при Володимир-Волинській РДА. Два питання порядку денного слухалися згідно із планом роботи дорадчого органу, інші стосувалися поточних проблем.
Патріотичне виховання молоді району потребує коштів
Про роботу та заходи з патріотичного виховання молоді звітували запрошені на засідання начальник районного відділу освіти, молоді і спорту Оксана Бігун та в.о. керівника сектору культури і туризму РДА Галина Руденчук. Заслухавши змістовні, чіткі та ілюстровані численними прикладами доповіді, громадська рада вирішила визнати роботу у даному напрямку задовільною і такою, що проводиться на високому рівні як у закладах освіти району, так і культпрацівниками. Однак була виявлена одна проблема – надто скромне фінансування таких заходів. На їхнє проведення з бюджету було виділено 50тис.грн. На думку членів ГР, сума є недостатньою, тому вони звертатимуться у районну раду із пропозицією переглянути бюджет і виділити додаткові кошти.
Як покращити роботу відділу у справах дітей
Не так гладко проходило слухання другого питання – про роботу соціальних служб з дітьми, що потрапили у складні життєві обставини, та захист їхніх прав. Цей напрямок висвітлювали начальник відділу у справах дітей РДА Олександр Смоляр та директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Альона Пальонка. Вони розповіли про комплекс заходів, у тому числі профілактичних, які проводяться соціальними службами на місці та під час рейдів і виїздів у населені пункти району. Якщо до керівника Центру претензій не було, то Олександру Смоляру доводилося відповідати на ряд незручних запитань стосовно «тісної співпраці» з медиками та «негайного реагування» відділу у справах дітей на звернення, що надходять від інших служб та громадян. Дискусія велася про долю маленької дитини з району, яку не поставили на облік, хоча були і звернення, і всі підстави для цього. Але здійснивши обстеження житлових умов, комісія «не побачила» всім очевидних проблем. ГР піддала сумніву твердження Олександра Анатолійовича про те, що в цій родині все гаразд, а дитина здорова. Також піднімалося питання про дітей у сім’ях ромів, які подекуди навіть не мають документів.
Після обговорення члени ради визнали, що соціальні служби у справах дітей мають великий обсяг роботи і проводять її, однак не завжди на належному рівні. ГР ухвалила рішення рекомендувати службовцям уважніше ставитися до кожного окремого випадку, застосовувати індивідуальний підхід, не нехтувати жодним зверненням і вчасно проводити перевірки, адже за цим стоїть доля, а інколи й життя дітей. Також рада створила комісію у складі трьох осіб, які спільно із соціальними службами проведуть виїзди на місця проживання деяких сімей для з’ясування ситуацій з дітьми (про результати рейдів обов’язково поінформуємо).
Хто очолить сектор культури і туризму
Сектор культури і туризму РДА знову без керівника. Роман Віслобоков, який перебував на цій посаді, нині очолює аналогічний підрозділ міськвиконкому. З хорошою ідеєю щодо заміщення вакантної посади виступила член ради Наталія Авддєєнко, яка має великий досвід роботи у галузі культури міста і району. Пані Наталія зауважила, що керівники сектору культури району міняються досить часто. Але за будь-яких обставин основний обсяг роботи культурного напрямку у районі все одно виконує директор районного будинку культури, якій до того ж щоразу доводиться підлаштовуватися під нового керівника в РДА. То чому б не об’єднати ці дві посади в одну? Сама Наталія Петрівна свого часу протягом 10-ти років була і директором РБК, і начальником відділу культури РДА одночасно – і чудово справлялася. При цьому вона отримувала тільки один посадовий оклад і не було потреби орендувати приміщення для розміщення цілого структурного підрозділу, бо у будинку культури місця вистачає. Повернення до такої практики було б дуже раціональним, адже дозволяло б економити значні кошти з бюджету і не створювало б зайвих проблем.
Але присутній на засіданні представник РДА Сергій Романюк пояснив, що цю ідею неможливо втілити в життя, бо законодавство не дозволяє суміщати роботу державного службовця з перебуванням на інших посадах. Також з точки зору закону не можна обрати на посаду держслужбовця людину шляхом громадських обговорень. Претендент приймається на роботу виключно в результаті перемоги на конкурсі, що проводиться на заміщення вакантної посади. На даний час у резерві людини немає, а конкурс ще не оголошувався.
Громадська рада цілком підтримала ідею Наталії Авдєєнко, але через недосконале законодавство ніяк не може вплинути на ситуацію.
Що непокоїть представника громадськості
Останнім питанням розгляду стали пропозиції, висунуті присутнім на засіданні небайдужим представником громадськості Петром Веремеєнком. Чоловік часто буває у селах району і цікавиться проблемами місцевих мешканців. На засіданні він окреслив декілька з них, але оскільки заздалегідь пропозиції подані не були, відповідно не було підготовки до слухання, розглянули тільки одну – про необхідність обстеження стану сільських водопроводів до початку осінньо-зимового періоду та за можливості проведення ремонтних робіт на них. ГР дане питання вирішила скерувати до начальника відділу містобудування, архітектури і ЖКГ районної адміністрації Петра Чуцького та попросити його висновки після обстеження водогонів включити у звіт щодо заходів із благоустрою, який він за планом має підготувати на слухання громадської ради у листопаді.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район
Коментарі