Громадська рада: фонтану в місті – бути, а кількість ліжко-місць у лікарні – під питанням!

Дванадцятого серпня на чергове засідання зібралася громадська рада міста. На порядку денному стояло три питання: про проект будівництва фонтана у Володимирі-Волинському, про скорочення ліжко-місць у ТМО та щодо заходів, присвячених 25-й річниці Незалежності України.
З першого питання члени ради слухали керівника управління архітектури та містобудування Тараса Кибу, який представив проект фонтана. Обговорення викликало протилежні думки. Так опозиційну частину присутніх хвилювала сума, яка необхідна на будівництво фонтана. Як зауважив Віктор Вільчинський, «нам є куди дівати такі гроші». На думку Інни Селіванової, кошти слід шукати не лише у міському бюджеті, а й з інших джерел, у міжнародних грантах. Однак більшість членів ради наводили приклади Луцька, сусідньої Білорусії, де фонтани є окрасою і місцем відпочинку. Нарешті слово взяв заступник голови ради Микола Гінайло, який запевнив, що цікавився думкою громадян міста і вони підтримують ідею спорудження фонтана. Микола Архипович вважає, що війна в Україні – не привід бути у траурі, а фонтан, можливо, буде створений через років 20, а зараз обговорюється лише проект. Почувши протилежну думку, до якої Микола Гінайло зазвичай ставиться непримиримо, він вийшов за межі пристойності та етики і заявив, що «може заїхати в харю». Зрештою, думки членів ради розділилися: проект фонтана підтримали 13 присутніх, проти – 1, утрималися – 6.
Одностайність члени громадської ради продемонстрували при обговоренні болючого питання про скорочення ліжко-місць у ТМО. Як доповів головний лікар медичного закладу Олександр Клачук, є розпорядження голови ОДА подати до 1 вересня план оптимізації ліжко-місць, згідно з Постановою Кабміну. На думку присутніх, слід звертатися у пресу, шукати кошти на збереження ліжко-місць у місцевому бюджеті. За ініціативою Віри Чайковської та Ярослава Матвійчука одностайно прийнято рішення про мотиваційне звернення до облдержадміністрації та Кабінету Міністрів.
Із третього питання члени ради прослухали інформацію завідуючої організаційно-аналітичним відділом міськвиконкому Ірини Ліщук про порядок проведення заходів під час святкування Дня Незалежності України. Від Миколи Гінайла надійшла пропозиція започаткувати під час урочистостей на площі проведення символічної переклички тих, хто загинув, визволяючи наше місто, в різні часи, а також провести панахиду за загиблими в Іловайському котлі. Річниця цієї трагедії – 29 серпня. Дані пропозиції були підтримані одноголосно.
Антоніна Булавіна,м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі