Громадам потрібне законодавче підсилення і управління землею

Громадам потрібне суттєве підсилення. А для цього у парламенті висить десяток законопроектів, які конче необхідні для їхнього активного розвитку. Приєднання сільських рад до міст обласного підпорядкування має бути без винятку. Про це наголосив депутат Верховної Ради Ігор Гузь під час спільного брифінгу з віце-прем’єр-міністром Геннадієм Зубком та п’ятьма головами ОТГ Волині.
«Плюс є ще одна ключова проблема: сьогодні громади не мають права розпоряджатися землею державної власності за межами населених пунктів. Натомість, землею управляє через свій підпис керівництво держкомзему і голова РДА. Яскравим прикладом зловживань у цьому є затримання голови Горохівської РДА на хабарі, й це свідчить про серйозну корупційну складову. Громада не може змінювати цільове призначення землі, і тому на її територію не прийде інвестор, а це – відсутність прибутку», - підкреслив Ігор Гузь.
Як зазначив урядовець, усі ці законопроекти для громад дуже важливі, адже сприятимуть добровільному приєднанню громад, збільшенню їхнього фінансування: «Потрібно забирати землю у чиновника і передавати її об’єднаним громадам, щоб вони розпоряджалися нею, несли за неї відповідальність і ефективно використовували».
Голова Зимнівської ОТГ В’ячеслав Католик наголосив: громада не буде повноцінною доти, поки повністю не розпоряджатиметься землями. Це б дозволило громадам наповнити бюджет, залучити інвесторів, а також ефективно розглядати укладені раніше договори.
Усі закликали керівництво парламенту та керівників фракцій не затягувати з прийняттям для ОТГ законопроектів.
Прес-служба народного депутата України

Розділ новин: 

Коментарі