Готуємося до гіршого, сподіваємося на краще: на Володимирщині жодна свиня не постраждала від африканської чуми

Останнім часом мешканців Володимир-Волинського району приголомшила новина про те, що у наших краях є ризик захворювання свиней вкрай небезпечною африканською чумою. Звістка швидко облетіла села Володимирщини, породивши паніку і посіявши страх серед місцевих жителів. Втратити піврічний запас м’яса і сала – стрес не з легких для будь-якого українця.
Насамперед власники свиней стурбовані тим, що потрібно робити у цій ситуації, а представники ветеринарної служби намагаються проводити роз’яснювальні роботи, щоб знизити рівень паніки. То братися за ніж чи чекати, доки мине істерика?
-У Володимир-Волинському районі випадків захворювання на африканську чуму немає, однак готуємося до гіршого, сподіваємося на краще. Паніка виникла через те, що тиждень тому чотири випадки було зареєстровано у селах Любешівського і Ратнівського районів. Спеціалісти Держспоживслужби вживають заходи щодо локалізації осередків хвороби та ліквідації її поширення. Поки немає потреби вирізувати тварин у нас, оскільки у Володимир-Волинському районі на цей час осередку зараження не виявлено. Тому змушувати власників свиней до такого рішучого кроку ніхто не може. Передбачити, як складеться ситуація через певний час, неможливо, однак представники ветеринарних служб тримають її під контролем, - каже ветлікар та бактеріолог директор Володимир-Волинської міжрайонної державної лабораторії ветеринарної медицини Надія Лозовицька.

Розділ новин: 

Коментарі