Готуємо ґрунт для розсади

h3>
Якщо збираєтесь навесні вирощувати розсаду овочевих культур самостійно, всі органічні та неорганічні матеріали для ґрунтів необхідно підготувати восени. Землю для розсади найкраще візьміть зі своєї ділянки, щоб рослини адаптувалися до певних умов і після пересадження на постійне місце швидше росли. Для вирощування розсади ідеально підходить пухкий, з невисокою кислотністю ґрунт, що легко пропускає воду.
Ґрунт для розсади готується з 2-х частин обробленої городньої землі, 1 частини перегною, 1 частини торфу і 1 частини тирси або великого зернистого піску. Підготовлений ґрунт обов’язково знезаражують, щоб знищити збудників хвороб. Для профілактики землю потрібно обробити добре розмішаним розчином марганцю, а потім ретельно - протигрибковими препаратами. Додавання у ґрунт попелу і комплексного добрива, що не містить хлору, забезпечує мінеральне живлення розсади.
Застосування перегною підвищить поживність ґрунтової суміші, пісок або тирса послужать природними розпушувачами, попіл знизить кислотність. Усі компоненти заготовленого ґрунту необхідно просіяти і змішати.
Якщо ви не встигли заготовити всіх зазначених компонентів для вирощування розсади, то можна обмежитися двома з них. Важливо, щоб один слугував розпушувачем ґрунту, а інший – постачальником живильних речовин.

Розділ новин: 

Коментарі