«Господарник» засмердів усе довкілля, руйнує дороги, псує екологію

До редакції нашої газети від імені громади с.Хрипаличі звернулася пані Анна (прізвище просила не називати). Жінка прийшла з фотографіями і відеозаписом, що засвідчують правдивість її розповіді.
-Навпроти Федорівського кладовища знаходиться свинарник, що належить Руслану Ничипору. Усі давно знають, які «аромати» розповсюджуються від господарства, - каже наша гостя. – Більше того, зі свиноферми регулярно вивозять гноївку. Кращого місця не знайшли, ніж виливати її у рів, що знаходиться на узбіччі с.Хрипаличі, на вул.Садовій. А звідти нечистоти стікають у р.Луга. Транспортують ту гноївку тракторами у цистернах по 10-20 тонн. У результаті знищили асфальтовану дорогу, яка потріскала від надмірної ваги. Крім цього, виїжджаючи з поля, тягнуть на дорогу болото, що пройти уже неможливо, скоро не можна буде й проїхати. А запах? Він жахливий, особливо влітку. Жителі села мають право дихати чистим повітрям, а таку можливість горе-господарник у нас забирає. Люди, звичайно, обурюються, а Ничипор бреше, каже, що не використовує важкого транспорту і нібито має дозвіл від сільради на вивіз гною. У мене особисто був з ним конфлікт з цього приводу, приїжджали з міліції і районної ради. Сам Ничипор пообіцяв, що возити більше не буде. На тиждень припинив «бурхливу діяльність», а потім усе почалося спочатку. А коли побачив, що трактори з цистернами фекалій, що рухаються по дорозі села, знімають на відео, змінив час перевезень на сьому ранку. Від цього гуркоту завчасно прокидаються маленькі діти, - розповіла небайдужа жінка.
Аби з’ясувати ситуацію, ми зателефонували до голови П’ятиднівської сільради Алли Куницької, яка запевнила, що ніякого дозволу на вивіз гноївки сільрада Руслану Ничипору, звичайно, не давала. Алла Михайлівна добре знає про проблему, адже місцеві мешканці не раз жалілися на протиправну діяльність господарника в сільраду та інші установи.
-Я особистфо неодноразово просила Ничипора вирішити питання з гноївкою цивілізовано, а не забруднювати навколишнє середовище. Однак він не реагує. Двічі приїжджала санстанція, брали проби, але й після цього нічого не змінилося, - каже Алла Михайлівна.
Схоже, що підприємець нікого і нічого не боїться, а закони писані не для нього. Дуже сподіваємось, що даний сигнал не залишиться поза увагою відповідних контролюючих органів, які проведуть належну перевірку, притягнуть винних до відповідальності і врешті-решт наведуть порядок.
Міла Сергєєва, с.Хрипаличі, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі