Гордість Свійчева - талановиті і працьовиті люди

Селу Свійчів більше 500 років. Але незважаючи на поважний вік, село залишається молодим, і в ньому вирує життя. Жителі тут привітні і залюбки розповідають про своє життя та діляться проблемами.
У селі є церква Різдва Богородиці. Працює дитячий садочок, який колись був початковою школою. Також функціонує клуб. Селяни із гордістю розповідають про фольклорний колектив «Калинонька», який брав участь у районній «Битві талантів». Є у селі і бібліотека. Читачів у ній також вистачає. Адже бібліотекарка Лариса Челядин дбає про сільський храм книги. Вона щоразу навіть за власні кошти поновлює матеріальну базу бібліотеки. У селі Свійчів функціонує ФАП.
У сільському кіоску-магазині, де можна придбати продукти та засоби побутової хімії, трудиться досвідчений продавець Анна Рундуєва. Жінку дуже поважають у селі та вдячні їй за ввічливе обслуговування і чуйність до людей. Вона проживає біля магазину і на прохання односельців може вийти на роботу навіть серед ночі, якщо у когось виникають непередбачувані ситуації, і рано-вранці, коли на пасовисько женуть корів і треба пастухам запастися провіантом.
Перебуваючи у Свійчеві, стає зрозуміло, що місцеві мешканці люблять своє село. Що найбільше може здивувати приїжджих, так те, що у селі дуже багато лелек. Чи не на кожній другій електроопорі загніздилися ці птахи і через це на все село чути їхній клекіт. А крім них. майже у кожному дворі «свої боцюни», яких із дерева на прохання господарів обійсть вирізав місцевий майстер - скульптор і художник Олег Дубинчук.
Попри природну красу села і працьовитістю жителів є в села і власні проблеми. Як розповідають люди, у Свійчеві майже неможливо знайти роботу. Хоч і є підприємці, які обробляють поля, та все одно вони не в змозі прийняти до себе усіх. Багато хто вимушений їздити щодня у Володимир-Волинський чи інші села району у пошуках заробітку. Та і це буває не так просто. Хоча автобус і ходить сюди регулярно, проте дорога займає багато часу через її незадовільний стан. Деякі мешканці Свійчева змушені були виїхати за кордон на заробітки.
Минулого року Свійчів у складі Галинівської сільради приєднався до Оваднівської територіальної громади. Як розповідають свійчівці, глобальних позитивних змін від приєднання вони не відчули. Замість Галинівки тепер часто вимушені їздити у центр ОТГ. Хоч і сільська староста Ніна Ващук завжди допомагає жителям, може видати необхідні довідки, вирішити деякі питання, проте за більш серйозною справою потрібно їхати в Овадне. Але і позитивні зрушення вже в селі є. Цього року у селі провели довгоочікуване вуличне освітлення і за сприяння Володимир-Волинського лісгоспу втановили нову зупинку.
Олексій Біянов, с. Свійчів, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі