Голову Володимир-Волинської райради звинувачують у корупційних діях

Відкритий лист голові Володимир-Волинської районної ради Андрію Оніщуку зі звинуваченнями у корупційних діяннях при призначенні на державну посаду у райраді Світлани Козюри - сестри депутата Луцької міської ради Андрія Козюри, написали члени ГО З’єднання борців «За справедливість». Лист активісти розмістили на своєму персональному сайті.
У листі йдеться, що розпорядженням Андрія Оніщука від 2 лютого 2015 року на посаду головного спеціаліста з організаційних питань районної ради призначено Світлану Козюру, яка є сестрою депутата Луцької міської ради від політичної сили ВО «Батьківщина», тобто однопартійця голови райради.
«На наше переконання ви відразу ж порушили низку норм чинного законодавства, яке регулює порядок призначення на посади державних службовців, тим самим ви особисто вселяєте сумніви громади та районних обранців щодо свого вибору рік тому, коли ви безальтернативно обійняли посаду голови районної ради», - наголошують борці «За справедливість».
Вони зазначають, що у жодному із засобів масової інформації місцевого рівня (не пізніш як за один місяць до проведення конкурсу) не було розміщено оголошення про конкурс на заміщення вакантної посади, позаяк його теоретично не мало б і бути, оскільки в кінці минулого року та на початку нинішнього гострим було і залишається питання фінансування району, а наднормове грошове утримання апарату районної ради постійно піддається критиці окремих районних депутатів.
Далі активісти пишуть про те, за якими принципами має відбуватися конкурсний відбір при прийнятті на державну службу і звертають увагу на те, що Андрій Оніщук знехтував усіма цими нормами.
Слід зазначити, що відповідно до статті 19 проекту Закону України «Про цивільну службу» передбачається проходження конкурсного відбору цивільними службовцями всіх категорій посад без виключення.
Порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців передбачає певні обов’язкові етапи проведення конкурсного відбору та встановлює конкретні вимоги до колегіальних органів, що забезпечують його здійснення, процедури його проведення та документальне оформлення результатів тощо.
«Якщо ж пані Козюра зарахована поза конкурсом, то відповідним законодавством України визначено перелік умов, за додержанням яких призначення на посаду державного службовця проводиться без конкурсного відбору, зокрема державні службовці, зараховані до кадрового резерву чи пройшли стажування.
Наскільки нам відомо, Світлана Козюра ніколи не перебувала у кадровому резерві районної ради, тим більше, не проходила стажування в апараті районної ради.
14 лютого 2015 року ви підписали розпорядження про звільнення Світлани Козюри з посади головного спеціаліста з організаційних питань районної ради у зв’язку з переведенням у Волинську митницю ДФС. Розпорядження підписано на підставі заяви Світлани Козюри від 13 лютого та листа від Волинської митниці тієї ж дати. Таким чином, пані Козюра встигла «попрацювати» у районній раді лише 2 тижні», - пишуть активісти.
Зважаючи на викладене, Андрію Оніщуку вказують на порушення частин 1, 4 статті 1. Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції», і на те, що його дії підпадають під ознаки статей 3,4,6 вищезгаданого закону.
«Крім того, призначений вами головний спеціаліст повинен був пройти спеціальну перевірку, як це регламентується у статті 11 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції».
Згідно з нормами цієї статті організація проведення спеціальної перевірки покладається на керівника (заступника керівника) органу державної влади, органу місцевого самоврядування, на зайняття посади в якому претендує особа, крім випадків, установлених законом.
Зараховуючи на посаду сестру свого однопартійця, ви навіть хотіли обійти цю норму. І якби не те, що в раді працюють чесні та непідкупні люди, які не погодилися на запропоновану вами комбінацію, пані Світлані довелося подати усі документи на спецперевірку.
Маючи за плечима усі необхідні папери, спеціальну перевірку та навіть двотижневий стаж в очолюваному вами місцевому парламенті, пані Козюра зуміла зробити значний стрибок у кар’єрі», – підсумовую громадські активісти.
Борці «За справедливість» заявляють, що будуть звертатися до районної ради з вимогою розглянути незаконні дії Андрія Оніщука та дати належну оцінку усім цим інсинуаціям із призначенням на посаду пані Козюри.
ГО З’єднання борців «За справедливість» - цеправозахисна громадська організація, що відстоює політичні та економічні свободи і соціальні права малозахищених громадян України. Її громадська приймальня діє у Володимирі-Волинському.
Джерело: Волинські новини.

Розділ новин: 

Коментарі