Головний лікар ТМО Олександр Клачук відповів на ряд актуальних запитань щодо теперішнього і майбутнього нашої медицини

Реформа системи охорони здоров’я – складний процес, напряму пов’язаний із життям людей. Яких сюрпризів нам очікувати?
Якщо запитати у пересічного українця, чи задоволений він якістю медичних послуг у країні, швидше за все, відповідь буде негативною. Статистика підтверджує: в Україні люди живуть у середньому на 10 років менше, ніж у країнах Євросоюзу. Як змінити ситуацію і навести лад у системі охорони здоров’я? Що відбувається з медичною реформою, і що отримають у підсумку лікарі та пацієнти? Із такими запитаннями ми звернулися до головного лікаря Володимир-Волинського ТМО Олександра Клачука, який став гостем міського територіального центру на запрошення слухачів факультету журналістики Університету ІІІ віку.
Олександр Георгійович зазначив, що тільки страхова медицина зможе надавати якісні послуги, тож на часі її запровадження. При такій системі кожен українець зможе отримати гарантований безкоштовний пакет медичних послуг, який оплачуватиме держава. Ми матимемо можливість отримувати базові послуги, звертатися до обраного нами сімейного лікаря. Впровадження реформи відбуватиметься впродовж трьох років. Протягом першого року очікуються зміни системи первинного рівня.
Щодо програми «Доступні ліки», то з першого квітня 2017 року державою визначено три групи хворих, яким відшкодовуватимуть затрати на ліки. Це хворі на серцево-судинні недуги, бронхіальну астму, цукровий діабет. Аби отримати такі ліки, пацієнт має звернутися до сімейного (дільничного) лікаря і отримати рецепт, який дійсний протягом 30 днів. Сьогодні до програми «Доступні ліки» у нашому місті долучилися чотири аптеки.
Із відповідей головного лікаря на наші запитання ми дізналися: кожен може обрати собі сімейного лікаря, уклавши з ним договір; сьогодні лікарня не повністю забезпечена фаховими спеціалістами; нині забезпечуються виклики до хворих додому, хоча й скрутно із паливно-мастильними матеріалами. Також нас цікавило, чи допомагає ТМО місцева влада, чи виділяється житло для молодих спеціалістів та чи буде центром госпітального округу Володимир.
-Увесь ремонт у відділеннях ТМО – це допомога місцевої влади. А от житлом молоді фахівці не забезпечуються. Щодо госпітальних округів, то на сьогодні в Україні тільки у 12 регіонах це питання вирішено. Волинь до цього числа не входить, - відповів Олександр Клачук.
Ніна Березіна, слухач факультету журналістики Університету ІІІ віку, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі