Головну ялинку країни продадуть з аукціону

Кристина Павлюк, м.Київ
2015 рік буде по-особливому новим, бо встановлення головної ялинки країни супроводжувалося одразу кількома «вперше». За останніх три роки це нарешті живе дерево. 24-метрова красуня – третя за висотою серед новорічних дерев, якими прикрашено міські площі України. Вперше за всю історію держави столичну ялинку встановлено не на Майдані, як раніше, а на Софіївській площі. У Київській міській адміністрації вважають, що організовувати розважальні заходи на місці, де рік тому пролилася кров Небесної сотні, недоречно.
Пухнаста зелена красуня має 80 років, виросла на Гуцульщині, у Надвірнянському районі і, за словами організаторів святкування на Софіївській площі, дуже «не хотіла» залишати рідний ліс. Дерево вивозили дванадцять годин: «Спочатку нам заважали дощ і болото, потім – різкий мороз і ожеледиця, - розповів один з координаторів новорічних розваг Ігор Добруцький, - наче проти нас був сам лісовик. Зламався кран, який мав вантажити дерево на фуру, зачепився об пень, за ним вийшли з ладу гальма на вантажівці. Відремонтували й це, а насамкінець обірвався гак, як почали тягнути ялинку. З лісу дерево «вийшло» рівно опівночі».
Київська міська влада цьогоріч на прикраси витратила близько десяти тисяч бюджетних коштів, тоді як у попередні роки штучні прикраси обходилися у мільйони гривень. На ялинці красується близько 3000 іграшок, 14км гірлянд. Білі голуби на дереві символізують мир, іграшки з українським орнаментом та у формі будиночків – родинний затишок і тепло. Розваги відбуватимуться під супровід виключно українських пісень, особлива увага приділятиметься благодійним акціям, кошти з яких перерахують для допомоги постраждалим у зоні АТО.
І вперше столична ялинка не побачить смітник. Після новорічних свят дерево збираються розпиляти на півтисячі кругів та продати їх з аукціону за тисячу гривень кожен. Їх можна використати як декоративну прикрасу інтер’єру або підставку під гарячі страви, годинники, картини та все інше, що забагне творча фантазія. Виручені гроші віддадуть на потреби дитячих будинків, а імена покупців розмістять на сайті КМДА. До того ж, покупець сам зможе обрати дитбудинок, куди перерахують його кошти.

Розділ новин: 

Коментарі