Гірники десятої шахти залишилися під землею і заявляють, що не вийдуть на поверхню до повного виконання їхніх вимог

Про це у понеділок, зателефонувавши в редакцію газети, повідомив лідер профспілки шахтарів копальні Роман Юзефович. За його словами, 23 гірники першої зміни прохідницької бригади відмовилися підніматися на поверхню на знак протесту проти невиплати боргів із зарплати, які, не рахуючи заробітку за червень в 3,5 мільйони, на сьогодні вже становлять за два попередні місяці (квітень, травень) 7,5 мільйонів гривень. Ще однією причиною акції протесту прохідників є повна відсутність фінансування на добудову шахти, яку, на відміну від попередніх копалень, ніяк не можуть завершити вже майже три десятиліття. Протестувальники також висунули ряд інших вимог.
-Сьогодні під землю спустилася друга зміна, але я впевнений, що вона теж приєднається до своїх товаришів, - розповідав лідер профспілки. – Шахтарі заявляють, що не вийдуть на поверхню, поки уряд повністю не виконає їхніх вимог.
Зі слів самих прохідників стало відомо, що аби ввести в експлуатацію лаву, їм залишилося пройти якихось 200-300 метрів. Та на заваді шахтобудівельникам стало небажання і незацікавленість уряду та профільного міністра Ігоря Насалика в тому, щоб єдина на всю Україну нова шахта, яка всі ці роки була бездонною ямою для відмивання сотень мільйонів державних грошей, стала видавати вугілля. Владці просто вирішили виставити її на приватизацію, а таке необхідне країні паливо закуповувати за кордоном, отримуючи мільйонні прибутки.
Ксеня Лучко, м. Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі