Гарно, весело, смачно й пізнавально було на «Смаковиці по-володимирськи»

Публікації

15 вересня у Володимирі в парку Слов’янському відбулося чудове осіннє свято – гастрономічний фестиваль «Смаковиця по-володимирськи», що традиційно проводиться у нашому місті. Цього сонячного дня парк набув особливо гарного забарвлення. Радували око численні оригінальні виставки дарів природи, підготовлені навчальними закладами міста. Розгорнулося багато цікавих локацій, де кожен міг собі знайти розвагу до душі. На традиційному ярмарку можна було придбати оригінальні сувеніри, виконані народними умільцями, також відвідати різноманітні акції та майстер-класи, пізнати нове під час вікторини на тему молока, переглянути велику концертну програму, зробити знімки на багатьох яскравих креативних фотозонах, а ще посмакувати багатьма чудовими національними стравами, якими пригощали гостей. Серед них був і знаменитий куліш від спонсора фестивалю ТМ «Епікур», за яким вишикувалася велика черга.
Відкрив дійство володимир-волинський міський голова Петро Саганюк, який привітав учасників свята, від імені громади подякував спонсорам за сприяння у проведенні фестивалю, що пропагує кулінарні традиції регіону, та побажав усім добра, гарного настрою та приємного відпочинку.
На головній сцені зі «смачною» постановкою «Живий борщ» виступили актори театру «Різнобарв’я». Особливо багато глядачів зібрали майстер-класи одного з кращих кухарів України Віктора Бондарчука та заступника голови Житомирської Асоціації кулінарів України Віктора Бєляка, які продемонстрували, як можна приготувати закуску із печеного буряка із сиром дорблю та стейк із цвітної капусти із гречаним поп-корном.
І, звичайно, основна увага була спрямована на презентацію страв на конкурс «Смаковиця по-володимирськи», активну участь в якому взяли 10 закладів громадського харчування міста. Усі вони показали високу майстерність та фаховий рівень, але найкращою цьогоріч визнано страву «Білий рояль» від кафе «Затишок» (директор - Людмила Копко), яка була не тільки вишукано смачною, а й неповторно гарною. Заклад нагороджений Дипломом міської ради та цінним подарунком.
Але серед калейдоскопу наїдків особливо цікавими були ті, які готували власними руками непрофесійні майстрині кухні. Серед них – студентки агротехнічного коледжу. Все, що було на їх столах, приготоване власними руками. Важко перечислити назви страв, які викликали здоровий апетит. На думку кореспондентки, яка спілкувалася з юними кухарями, це був чи не найбагатший стіл «Смаковиці».
Відвідувачів заходу пропонували продемонструвати власні здібності у приготування страв. Так родина Матвійчуків з Володимира-Волинського – тато Олексій, мама Ірина та донечка Аня – навіть одягли фірменні костюми і заходилися ліпити вареники. Мабуть, не один гість «Смаковиці» прийняв їх за справжніх кухарів. Прозвучала пропозиція щодо того, аби в наступних фестивалях залучати непрофесійних кухарів, домашніх господинь, адже у нашому місті, як і в районі, багато майстринь домашньої кухні, які радо поділяться досвідом.
На окремій локації своїми смачнючими вареничками з картопелькою пригощали охочих слухачі «Університету ІІІ віку». А допомагали їх ліпити на швидкість учасники конкуру – і дорослі, і діти, який провела соціальний педагог територіального центру Оксана Бистричан.
Порцію гарного настрою подарували присутнім люди зі «смачними» прізвищами. Цього разу заявки на конкурс подали 13 сімей – всього 28 осіб. Це Марія Вареник, Андрій Калита, Євгенія Галушка, Андрій Книш, Антоніна Солодуха, Тамара Маслянка, а також родини Мамалиг, Галет, Галушок, Шуликів, Солодух та дві сім’ї Кулішів. Їх оцінювали у трьох номінаціях: «Найчисельніша сім’я», «Найталановитіша сім’я», «Найстарший учасник». Найчисельнішою виявилася родина Галушок (6 осіб), найстаршою власницею «смачного» прізвища стала Євгенія Галушка (1941р.н.), а найталановитішою – сім’я Антоніни Солодухи. Усі вони отримали у подарунок кошики з консервацією, а натомість продемонстрували свої таланти.
Цікавого на фестивалі було надзвичайно багато. Варто було прийти, щоб побачити все на власні очі.
Завершив фестивальний вечір виступ гурту «Давня казка».
«Фестивалили» Антоніна Булавіна та Міла Сергєєва

Розділ новин: 

Коментарі