Ганна Михалечко: «Потрібно вміти концентруватися на цілі, а медалі і п’єдестали прийдуть»

Двадцятиоднорічна Ганна Михалечко закінчила НВК «ЗОШ І-ІІІст. №3-ліцей», а затим Луцький коледж технологій бізнесу та права.
У шість років мама привела її на гімнастику. «Вибір припав саме на цей вид спорту у зв’язку з тим, що секція знаходилася недалеко від школи. І вже через півроку після того, як пройшов мій перший урок, я почала серйозніше ставитися до занять художньою гімнастикою. Мій інтерес до цього виду спорту ще більше зміцнів», - розповідає Ганна.
Дівчина так захопилася гімнастикою що займалася більше шести років. Побувала на різноманітних виступах, змаганнях, конкурсах у Луцьку, Львові, Вінниці. Коли Ганна закінчила коледж та повернулася до рідного міста, тренер Олена Медведюк, знаючи про значні успіхи дівчини у художній гімнастиці, запропонувала їй працювати у якості тренера у володимир-волинському спорткомплексі «Олімп», адже дітей багато, а тренерів не вистачало. Зараз дівчина працює помічником головного тренера Олени Анатоліївни.
«Скажу відразу, що тренувати дітей – завдання не з легких. Коли ти спортсмен, твоя основна мета – слухати тренера і працювати на максимумі. А ось цілі та завдання тренера мають бути дуже багатогранними. У нас талановиті, працьовиті та старанні учні, які вже неодноразово показують хороші результати на змаганнях та конкурсах. Я допомагаю займатися з меншими дітьми, інколи слідкую за тренуванням середньої групи».
-Коли Ви почали працювати з дітьми?
-У серпні минулого року. Звісно, що не сама. У мене був свій тренер, який залишав мене з малюками. З ними я і займалася, причому мені дуже це подобалося. Можливо, тому я і стала тренером.
-Чи є якісь тренди в гімнастиці, мода на елементи, нові віяння?
-Як і всі інші види спорту, художня гімнастика розвивається та трансформується. Якщо раніше ми більше звертали увагу на технічний бік виступу, то зараз значна увага приділяється творчій складовій. Кожен вихід гімнастки – це міні-вистава, де все органічно: і техніка, і довільні елементи. Зараз у тренді танцювальні доріжки. До хореографічної складової прикута дуже пильна увага. При цьому працюю з дітьми не лише над технікою, чистотою і чіткістю виконання елементів, але й над музичністю, легкістю руху тіла, навіть над тим, наскільки органічно до виступу підібраний костюм. Завдяки нинішнім правилам, кожна гімнастка може показати себе як в емоційному плані, так і в техніці володіння предметом та тілом. Також для успіху повинен сформуватися свого роду трикутник: батьки, тренер та учень.
-Якими якостями повинна володіти справжня гімнастка?
-Як і в інших видах спорту, це характер. Також цілеспрямованість, працьовитість, наполегливість. Крім того, дуже важливий психологічний настрій, те, як юна гімнастка поводиться на майданчику. Також для гімнастки важлива хореографія. Зараз у нас кожна спортсменка обов’язково проходить заняття з хореографом. І одне з головних, чим має володіти юна гімнастка, – це природні дані.
-Що стосується музики, чи можуть самі спортсмени пропонувати її?
-Так, дівчатка можуть самі підбирати музику, потім ми разом слухаємо варіанти, думаємо, що і під який предмет краще підійде. Кінцева мета у нашої команди – виконання нормативів, для отримання звання майстра спорту, тому цього і наступного року планується багато стартів. На даний час ми посилено готуємось до змагань у Львові та до обласних змагань у місті Луцьку, де старші дівчата мають захистити свій розряд.
-Скакалка, обруч, м’яч, стрічка, булави. Який з цих предметів найбільш примхливий, а з яким програма будується легше?
-Немає предмета, з яким би працювалося складніше чи простіше. Ось у спортивній гімнастиці розігрують медаль за кожен предмет. У художній гімнастиці на змаганнях є таке правило: за кожен предмет – окрема медаль. Тому складніших або легших предметів немає. А взагалі багато що залежить від класу гімнасток, складності програми, артистизму, виразності, музичності, темпу. Всі ці якості у поєднанні дають хорошу композицію.
-Яку пораду дасте батькам, які вирішили, що їхня дитина буде займатися художньою гімнастикою?
-Звичайно, перш за все слід запастися терпінням. Не потрібно дуже тиснути на дитину, її необхідно всіляко підтримувати, але не балувати. Я думаю, що треба все-таки змушувати, але в той же час бачити міру в усьому, щоб не надто навантажувати спортсменку, але й не розслабляти. І якщо вже батьки вирішили, що дитина займатиметься художньою гімнастикою, то необхідно розуміти, через що їй доведеться пройти.
-Який рецепт успіху від Ганни Михалечко?
-Що стосується спорту, то потрібно постійно працювати і ніколи не здаватися. Приказка «Терпіння і труд все перетруть» безпосередньо стосується і художньої гімнастики. Зрозуміло, що не відразу все буде виходити, не відразу будуть медалі і п’єдестали. Але потрібно вміти концентруватися на цілі, збирати всю свою волю і сили в кулак та працювати. А медалі і п’єдестали прийдуть.
Юлія Оберук, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі