Фінансові махінації у Володимиртеплі під час керівництва Сергія Коби: Держаудитслужба виявила мільйоні втрати

Фінансові махінації у Володимиртеплі під час керівництва Сергія Коби: Держаудитслужба виявила мільйоні втрати
Фінансові махінації у Володимиртеплі під час керівництва Сергія Коби: Держаудитслужба виявила мільйоні втрати

Державна аудиторська служба (ДАС) завершила перевірку КП "Володимиртепло" за період з 2021 по 2023 роки, ініційовану народним депутатом Ігорем Гузем. Результати ревізії свідчать про серйозні фінансові порушення на підприємстві, що призвели до втрат понад 4,2 мільйони гривень та нецільового використання бюджетних коштів на суму 1,6 мільйона гривень.
Про це повідомляє інтернет видання БУГ.

У травні 2023 року Волинь сколихнув скандал, спричинений журналістським розслідуванням на сайті «Наші гроші». В статті йшлося про укладення КП «Володимиртепло» угоди з фірмою «Вельт Капітал» на суму 27 млн грн для реконструкції теплових мереж котельні. Журналісти зазначили, що закупівля труб планувалася за завищеною ціною.
Вже 18 вересня 2023 року стало відомо, що Сергій Коба, керівник підприємства з травня 2017 року, не повернувся із закордонного відрядження та звільнився з посади, офіційно посилаючись на хворобу. Міський голова Володимира подав заяву до поліції щодо неповернення Коби з відрядження.

За ініціативою народного депутата Ігоря Гузя, Державна аудиторська служба провела виїзну планову ревізію фінансово-господарської діяльності КП «Володимиртепло» за період з 1 червня 2021 року по 31 грудня 2023 року. Ревізія виявила низку порушень, що призвели до фінансових втрат на суму понад 4,2 млн грн та нецільового використання бюджетних коштів на суму 1,6 млн грн.

Ревізія не підтвердила факт закупівлі труб за завищеною ціною, про який йшлося в журналістському розслідуванні. Встановлено, що роботи з реконструкції теплових мереж проводилися згідно з планом фінансування: на 2023 рік було виконано робіт на суму 20,8 млн грн, на 2024 рік передбачено виконати робіт на суму 6,1 млн грн.

Після завершення ревізії, КП «Володимиртепло» було надіслано вимоги щодо усунення виявлених порушень та повернення 1,6 млн грн до міського бюджету. Матеріали перевірки у квітні 2024 року були передані до Управління стратегічних розслідувань у Волинській області Національної поліції України для подальшого розгляду та прийняття рішень відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України. Справа щодо колишнього керівника підприємства Сергія Коби наразі в руках правоохоронців.

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: