Фільм з видами Володимира-Волинського представлятиме Україну на Всесвітньому кінофестивалі

, найстарший кінофестиваль планети. Він проходить щороку в одній із 35-ти країн-учасниць під патронатом міжнародної спілки кіно при ЮНЕСКО.
Цьогоріч Україну представлятимуть п’ять короткометражних робіт, серед яких фільм володимир-волинської режисерки Світлани Федонюк «Начитали» (міжнародна назва «Між сторінок»). Короткометражку зняли на центральній площі Володимира-Волинського та у книгарні «Є». В ролях – звичайні містяни.
Журналіст за фахом, а віднедавна ще й випускниця Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.Карпенка-Карого, магістр кінотелевиробництва Світлана Федонюк є депутатом Володимир-Волинської міськради, де очолює комісію з питань освіти та культури.
«Начитали» знято за підтримки фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». Це короткий фільм про кохання назавжди, яке Він і Вона зустріли у книгарні. Подібна романтична історія може трапитись у будь-якому куточку на карті світу, де люблять читати. Люди – як книги, відкриваються одне одному, неначе сторінки», - розповіла Світлана Федонюк. У 2017 році її короткометражка перемогла у номінації «Студентські роботи» національного відбору на UNICA, який проводиться під час Міжнародного кінофестивалю «Кінокімерія» у Херсоні. Нагадаємо, до цього наша землячка здобула для України бронзову медаль на UNICA-2012, що проходив у м.Русе, Болгарія, а у 2013 році представляла молодих кінематографістів держави на цьому ж кінофестивалі – в австрійському місті Фібербрун.
«Серед моїх кіноробіт уже дві зняті короткометражки, з видами Володимира-Волинського: «Петля» з неперевершеним актором обласного муздрамтеатру Ярославом Абрамюком та «Начитали», де зіграли Аліна Жук із села Хмелівка, володимирчани Андрій Недбало та Ольга Аракчеєва. Нещодавно, йдучи площею, випадково побачила таку картину: маленький хлопчик смикав маму за руку, просив: «Мам, ну давай зайдемо у книжковий магазин, дізнаємось, як там та красива тьотя поживає, глянемо, чи підросла її дитинка?» Тобто, той хлопчик повірив в історію, яку я як сценарист і режисер розповіла у фільмі «Начитали», повірив грі Аліни Жук. До речі, Аліна знімалась на п’ятому місяці вагітності, її донечка народилась у той момент, коли нашому фільму вручали нагороду. А у фінальному кадрі «Начитали» – фото новонародженої доньки Олі Аракчеєвої. Отака приємна життєва містика! І ще: до мене через Інтернет звернувся Іван Лучинець, юнак-візочник, із пропозицією… стати актором наступного фільму. Іван теж вірить, що, як у фільмі «Начитали», одружиться з красивою дівчиною, яка народить дітей», - ділиться емоціями Світлана, а на продовження теми розповідає про ще одну світлу історію.
-Років вісім тому, коли придбала в Києві професійну відеокамеру, за збігом обставин потрапила разом з апаратурою на аудієнцію до Патріарха Філарета. Перший, кого самостійно зняла, був саме Патріарх української церкви… і грузинські діти з розбомбленого російською армією міста Горі. Попросила благословення на творчість. «Хай буде тобі по вірі твоїй», - традиційно відповів Патріарх Філарет. І загадково посміхнувся. У 2011 році мій перший фільм «Ранок з Тіффані» отримав гран-прі на міжнародному кінофестивалі в Україні, потім – бронзову медаль на всесвітньому. Отака сила молитви і творчої думки. Кожну людську долю, кожен фільм вже «знято» на небесах, треба лише вміти… прочитати.
Ганна Фурман, м. Володимир-Волинський
Від редакції: вітаємо колегу-журналістку Світлану Федонюк з новим творчим успіхом, дякуємо їй за уміння показати нам прекрасне в навколишній буденності! Закликаємо читачів допомогти талановитій землячці фінансово, адже витрати на участь у кінофестивалі включають: 220 євро на акредитацію, вартість дороги, проживання й харчування протягом десяти днів. Загальна сума – понад 20 000 гривень. «ПриватБанк», № картки 4149 4978 1597 8368. Сила міста – у його людях!

Розділ новин: 

Коментарі