Фермери Володимир-Волинського району просять відмінити непомірні платежі у Пенсійний фонд

Сільгоспвиробники Володимир-Волинського району просять державу відмінити відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за віком, адже суми відшкодування подекуди є більшими, ніж товарооборот господарств за рік. Таке рішення було ухвалено 16 березня на зборах сільгоспвиробників,
які пройшли під головуванням заступника голови Володимир-Волинської районної ради Павла Карпюка.
Суть проблеми, яка змусила фермерів району зібратися у райраді, зводиться до наступного: з 1 січня 2015 року сільгоспвиробники замість сплати фіксованого сільськогосподарського податку мають відшкодовувати державі витрати на виплату та доставку пільгових пенсій за віком. Також фермерів перевели на єдиний податок, сума якого зросла у двадцять один раз.
Місцеві управління Пенсійного фонду України почали надсилати сільгоспвиробникам листи з відповідними розрахунками, вимагаючи до 25-го числа кожного місяця почати відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за віком. У разі невиплат Пенсійний фонд буде подавати на фермерів до суду.
Зі слів Павла Карпюка, ця податкова новація у Володимир-Волинському районі торкнулася 23 суб’єктів господарювання. Зважаючи на те, що суми відшкодування є великими, фермери не в силах їх платити. Наприклад, один із фермерів, маючи товарооборот у 50 тисяч гривень на рік, повинен відшкодувати Пенсійному фонду 60 тисяч гривень. «Ми не маємо стояти осторонь цієї проблеми, а маємо звернути увагу влади на прогалини у податковому законодавстві та ефективно її вирішити. Ситуація не має доходити до абсурду, бо в деяких випадках вона такою є і фермерам не залишатиметься нічого іншого, як згортати діяльність», - зазначив Павло Карпюк.
Зі слів голови постійної комісії з питань сільського господарства, продовольства, земельних відносин Волинської обласної ради, директора ТзОВ «П’ятидні» Валерія Діброви, його підприємство теж має платити витрати на виплату та доставку пільгових пенсій за віком. Ситуація ускладнюється ще й тим, що пенсійний вік підвищився. «Коли готували зміни до Податкового кодексу і відміняли фіксований сільськогосподарський податок, то потрібно було внести одне речення в Закон України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування», замінивши слова «платники фіксованого сільськогосподарського податку» на «платників єдиного податку четвертої групи». Отут наші шановні народні депутати, галузеве міністерство не дочитали, і вийшов такий колапс», - зауважив Валерій Діброва і додав, що на найближчу сесію обласної ради буде подано проект звернення до Верховної Ради та Кабінету Міністрів з проханням відмінити цю законодавчу норму.
Про те, що законодавець прийняв необґрунтовані податкові зміни і відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за віком лягло фінансовим тягарем на сільгоспвиробників, в один голос говорили всі присутні на зборах. Так фермер із села Овадне розповів, що його господарство як правонаступник двох інших видало людям довідки, необхідні їм при оформленні пенсій, і хоч ці люди в нього не працювали, він має відшкодовувати витрати на виплату та доставку їм пільгових пенсій. Чимало із присутніх фермерів відшкодовуватимуть у Пенсійний фонд тільки через те, що останнім місцем роботи пенсіонера було саме їхнє господарство, і не важливо, що людина в деяких випадках пропрацювала там лише місяць.
Депутат райради і фермер Юрій Михалець запропонував колегам по сільгоспвиробництву в разі, якщо на них Пенсійний фонд подасть до суду, писати на попередніх розглядах справ заяву про відкладення розгляду справ до вирішення цієї проблеми на законодавчому рівні. А щоб проблема вирішилася і непомірні платежі у Пенсійний фонд відмінили, на думку Юрія Борисовича, залежить від позиції самих сільгоспвиробників.
На зборах сільгоспвиробники прийняли звернення до Володимир-Волинської районної ради, аби та у свою чергу звернулася до Верховної Ради і Кабінету Міністрів з проханням відмінити норму закону, відповідно до якої вони мають відшкодовувати фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій за віком.
Ярослава Вознюк,Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі