Дві володимирчанки беруть участь у всеукраїнському конкурсі «Міс особлива мама України», ще одна – серед журі!

Матусь з усієї України, які ростять дітей з інвалідністю, об’єднує фейсбук-спільнота, у якій вони спілкуються, обмінюються досвідом, допомагають та підтримують одна одну. Засновницею групи є жінка, що мешкає в Італії, а модератором - особлива мама з Володимира Ірина Романюк-Марходей.
Українці в Італії згуртувалися, щоб допомагати людям з інвалідністю
[caption id="attachment_49507" align="aligncenter" width="660"]
Спільнота «Подаруй усмішку.UA», об’єднує особливих матусь та людей з інвалідністю з усієї України. Вона була створена 12 років тому в популярній на той час соціальній мережі «Однокласники». Заснувала її Оксана Трапані-Гаденко. Це українка, яка зараз мешкає в Італії. Родом пані Оксана з Чернівецької області з міста Сокиряни. Колись вона поїхала на заробітки до Італії, там вийшла заміж та лишилася проживати, хоча її душа завжди з Україною, а серце болить за тих людей, які найбільше потребують допомоги та фінансової й моральної підтримки. Її діяльність як волонтерки розпочалася з того, що пані Оксана почала опікуватися психіатричною лікарнею та будинками дитини, інтернатами, онкодиспансерами на своїй маленькій батьківщині - Чернівеччині. Там, в Італії, вона згуртувала навколо спільної мети небайдужих людей (італійців, а також заробітчан та емігрантів з України), які разом надавали посильну допомогу нужденним. Їхня неформальна організація нараховує близько ста осіб. Вони навіть відзначають день, коли об’єдналися, радо зустрічаються, готують разом вареники та спілкуються. Час від часу вони проводять різноманітні ярмарки, а виручені кошти спрямовують на благодійність – передають українцям, які ведуть боротьбу з хворобами. З нагоди свят, або при іншій можливості, вони готують та передають для них подарунки, допомагають різними засобами гігієни, сумішами для годування хворих дітей. Усе це абсолютно безкоштовно на благодійних засадах погоджуються доставити в Україну водії-перевізники.
До цієї фейсбук-спільноти долучаються наші земляки з різних куточків країни, а також мешканці з інших країн, які хочуть простягнути свою руку допомоги тим, хто її потребує. Таких людей тут називають феями.
Особлива мама з Володимира - модератор групи
[caption id="attachment_49508" align="aligncenter" width="660"]
Модератором групи стала особлива мама з Володимира-Волинського Ірина Романюк-Марходей. Пані Ірина стала володимирчанкою 15 років тому, коли, вийшовши заміж, переїхала сюди з Ковеля. З чоловіком Павлом у них троє дітей: 20-річний Максим, 13-річна Кароліна та 11-річна Уляна.
Середня донька Кароліна має інвалідність підгрупи А. У неї рідкісна генетична аномалія. Дитину потрібно годувати, одягати, вона не розмовляє, не ходить. Дівчинці потрібен цілодобовий догляд, який забезпечує мама. Вони відвідують інклюзивно-ресурсний центр, де займаються та спілкуються. Тато працює водієм маршрутки. Це відомий в місті чоловік, який є учасником бойових дій в Афганістані, ліквідатором аварії на ЧАЕС.
Сім’я любить активно відпочивати.
- Коли за вікном була гарна погода, ми старалися виїздити на природу, влітку часто їздили відпочивати на Світязь, - розповідає пані Ірина. - Кароліна дуже любить воду, яка її заспокоює. Зараз у період карантину, сімейне дозвілля має обмежений простір. Усі розваги – вдома. Останнім часом частенько випікаємо горішки: я готую тісто, чоловік закладає у формочки та пече, а донька Уляна наповнює їх кремом.
Також пані Ірина активно займається розвитком групи «Подаруй усмішку.UA». Минулого року у своїй новинній стрічці у фейсбуці вона побачила інформацією про цю групу і вирішила долучитися. З часом почала допомагати іншим. Якось перебрала свої речі й ті, що були у хорошому стані, вирішила віддати іншим. Через деякий час їй знайомі дали дитячі каші, ліки, щоб передати тим, хто цього потребує. Жінка опублікувала допис з відповідним описом у групі й згодом відіслала усе тим, хто відгукнувся. Звіт оприлюднила. Адміністратор групи Оксана Трапані-Гаденко помітила її активність і запропонувала бути модератором спільноти. Жінка погодилась.
На ній лежить велика відповідальність: доводиться отримувати посилки з-за кордону, фотографувати їх, оприлюднювати у спільноті, а потім упаковувати та відправити тим, кому вони необхідні. Готувати усю звітність, як то кажуть, тримати усе на контролі. І пані Ірині це чудово вдається.
Феї напередодні свят «приносять» подарунки
[caption id="attachment_49509" align="aligncenter" width="720"]
- Ми з Оксаною разом створили ще одну групу (ніби дочірню) «Подаруй усмішку SOS збір», - розповідає Ірина Романюк-Марходей. – Заснували її для того, щоб мати змогу спільними зусиллями допомогти тим, хто потребує коштів на лікування, операцію, чи навіть допомогти погасити заборгованість за комунальні послуги. У спільноті ми проводимо благодійні аукціони, які тривають тиждень. На них виставляємо в якості лота – подарунки від фей. Учасники групи можуть придбати лот, а кошти перерахувати на банківську карту тому, для кого проводиться збір. Якось я прочитала коментар, що одна з мам нашої спільноти має борг перед аптекою за ліки. Сума була одна тисяча гривень. Ми провели аукціон і змогли зібрати для неї 1500грн для погашення боргу. Ця мама хотіла повернути решту - 500 грн, але ми просили залишити ці кошти. В той період у її сина, в якого дуже багато важких недуг, був день народження і вона вперше змогла замовити для нього гарний торт. А не так давно збирали кошти для онкохворої мами, у якої троє особливих дітей. Також мені допомагає волонтер з Франції – присилає одяг та інші речі, які я фотографую та виставляю в групі. Якщо котрась з цих речей комусь потрібна, мене повідомляють і я надсилаю.
Також для учасників групи на свята феї-благодійниці готують різноманітні подарунки. Зазвичай обирають по сто сімей і надсилають їм посилочки-сюрпризи.
- Цього року до дня Святого Миколая ми організували подаруночки для 220 родин, знайшли фей і відправили посилки з необхідними товарами, смаколиками. Серед обраних родини такі, де зростає дитина з інвалідністю, або хтось з членів сім’ї зіштовхнувся з важкою недугою, діти-сироти, або напівсироти, у яких хвороба забрала найдорожчу людину, діти загиблих в АТО (ООС) Героїв. Додам, що у мене є усі копії документів, медичних заключень, що підтверджують діагнози та статуси, - розповідає пані Ірина. - З нашого міста, до цієї акції долучилося три родини, які подали заявки та отримали подаруночки.
У спільноті в спеціальному альбомі організатори розміщували розповідь про родини та повідомляли, який подарунок для них був би бажаним. Феї обирали сім’ю, або кілька сімей, яким хотіли б надіслати цю допомогу. Повідомляли про це модератору Ірині, яка складала список усіх, кому погодилися допомогти. Далі, згідно з правилами акції, сім’ї, які отримували подарунки, повинні були зробити фотозвіт. Ця умова є обов’язковою, щоб уникнути якихось спекуляцій.
Подібні акції проводять традиційно й до Великодня. А напередодні кожного нового навчального року організовують збір канцелярії для родин, які опинилися в складних життєвих обставинах, для багатодітних сімей.
Нещодавно, уже в період карантину, організували акцію «Продуктовий кошик», щоб продуктами допомогти сім’ям, які цього потребують.
Матусі особливих діток з Володимира - серед учасниць конкурсу
[caption id="attachment_49510" align="aligncenter" width="660"]
Кілька тижнів тому у групі вирішили провести перший онлайн-конкурс для матусь особливих дітей. У ньому беруть участь 77 жінок з 22 областей України, різного віку та соціального статусу.
- Ідея провести конкурс виникла у Оксани з Італії. Якось в інтернеті мама з Дніпропетровщини збирала кошти на сенсорну кімнату. Одна з дописувачів у коментарях написала, ця мама не схожа на людину, якій потрібна допомога, - пригадує пані Ірина. - Чомусь у суспільстві склалася така думка, що якщо жінка є мамою дитини з інвалідністю, то вона повинна виглядати страждальницею, бути постійно заплаканою, вона не має право на маленькі радощі, на догляд за собою. У коментарях під дописом розгорілася ціла суперечка. Оксану це дуже вразило та зачепило. Вона зателефонувала до мене й сказала: «Та що ж це таке? Скільки тих мам можуть цькувати? Чому ж усі звикли, що такі мами не можуть бути красивими? Давайте ми всій Україні докажемо, що особливі мами – варті уваги, вони - красуні! Ми зробимо конкурс!».
Конкурс «Міс особлива мама України» стартував 4 травня, а закінчиться 14 червня. Кожна матуся повинна виконати шість завдань, на кожне з яких їй дається тиждень. Перше завдання – це представлення. Учасниці повинні були оприлюднити найулюбленіше фото і світлину, на якій мама з макіяжем, а також підготовити міні відео про себе. Другий етап конкурсу має назву «Українському роду, нема переводу!». Учасниці фотографувалися в українському одязі (вишиванки, віночки, хустки, горбатки) та розміщували коротенький текст про те, які українські традиції бережуть. На третьому етапі кожна з жінок розміщує фото з дітками, розповідає про них та описує те, як це - бути особливою мамою. За умовами четвертого туру, кожна учасниця має представити себе як хорошу господиню - мусить приготувати страву чи випічку, поширити 5 фото процесу приготування та святкове оформлення страви. У п’ятому турі матусі будуть розповідати про свої хобі та таланти, а у шостому - продемонструють свою винахідливість, кмітливість, почуття гумору (мають зняти міні ролик, перевтілившись, у знаменитість).
[caption id="attachment_49511" align="aligncenter" width="660"]
Конкурсанток оцінює 10 членів журі. Серед них одна особлива мама – це пані Ірина, також фея з Києва, пані Оксана та ще 7 фей з Італії. Кожен з них виставляє бали за кожен тур. Після завершення конкурсу, будуть підбиті підсумки і трьом переможницям будуть вручені фінансові нагороди (у сумі 3тис. грн, 2 тис. грн та 1 тис. грн), для інших учасниць теж готують подарунки. Організатори дуже хочуть, аби усі мами-учасниці отримали нагороди, тому залучають фей, спонсорів. Ряди меценатів може поповнити кожен охочий і запропонувати свій подарунок для учасниць. Уже завдяки фінансовій підтримці українців, що живуть в Італії, закуплено кілька призів: електром’ясорубку, кавоварку, блендер, міксер, пароварку, постіль та інше. Відгукнулося кілька спонсорів з України, які передали організаторам дві вишиті сукні, намисто, віночки, шкатулки, оформлені у техніці декупаж.
У конкурсі «Міс особлива мама України» беруть участь дві мами особливих діток з Володимира-Волинського. Це Олена Бояр та Алла Малишева.
Олена Бояр – мама двох діток 12-річної Олександри та 11-річного Дмитрика. Її донька є особливою дитиною. Жінка розповідає, що раніше не брала участі у подібних конкурсах, але цей її зацікавив і жінка вирішила спробувати. Досить цікаво готуватися до кожного з етапів, продумувати образ, робити фото. Для того, щоб виконати завдання «Українському роду, нема переводу!», їй навіть довелося взяти український костюм у районному будинку культури. Світлини вийшли дуже колоритними.
Алла та Валерій Малишеви – батьки особливої доньки Анюти, якій 17 років, та 14-річного Вані. Жінка розповідає, що вагалася, чи брати участь у конкурсі, але вирішила спробувати. Адже раніше конкурсів, де брали б участь мами діток з інвалідністю - не було. Вона залюбки готується до виконання завдань, робить фото та знімає відео.
Валентина Тиненська, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі