Двадцять сім відсотків населення Володимир-Волинського району викликало екстрену медичну допомогу

29 березня у залі засідань міської ради відбулася зустріч депутатів з головним лікарем КЗ «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Олегом Куцом. Під час презентації, на якій також були присутніми представники ЗМІ та головний лікар Володимир-Волинського ТМО Олександр Клачук, гість із Луцька розповів про успіхи в діяльності медичного закладу.
За словами Олега Степановича, у Волинській області діють 44 пункти екстреної медичної допомоги, у яких працевлаштованими є більше тисячі осіб, з них більше сотні – лікарі. Робота команди медичних працівників виглядає так: дзвінки приймає диспетчер, який за необхідності направляє за адресою бригаду ЕМД з вільним статусом.
Сучасні технології дозволяють підтримувати зв’язок між бригадами на місцях і центром у режимі реального часу. І йдеться не лише про мобільний зв’язок. Кошти, які центр екстреної допомоги отримав з державного бюджету у 2013 році, зробили можливими GPS-навігацію і відеонагляд. Зокрема, GPS дозволяє відстежувати рух машини онлайн і навіть визначити, з якою швидкістю рухається авто до пункту призначення і скільки палива витрачає. Таким чином, як зазначив гість із Луцька, у центрі є можливість простежити всі етапи роботи виїзних фельдшерів.
Загалом діяльність центру екстреної допомоги досить злагоджена. Головний лікар пояснив, що відтепер виклики для звітності класифікують на екстрені та не екстрені, однак бригади виїжджають на всі. Значно спрощує роботу диспетчера програма реєстрації викликів «Medevents». Модернізацію медицини закріпили закупівлею за державний кошт 80 смартфонів і 29 веб-камер, завдяки яким фельдшер має постійний доступ до Інтернету для консультації з лікарем у Луцьку. Олег Степанович зазначив, що наразі розроблено проект зміни маршрутизації дзвінків на 103 для переадресації їх до центру в Луцьку. Зараз центр, який працює цілодобово, приймає дзвінки з мобільних телефонів у 14-ти районах. Завдяки ж новому проекту структуру роботи намагаються відкоригувати.
Гордість відділення екстреної медицини – кардіографи із системою передачі даних, яких тут закупили на суму понад 1млн. гривень. Прилад дозволяє моментально транслювати кардіограми лікареві в Луцьк. За день спеціаліст розглядає до 150-ти таких даних з різних куточків області. Це забезпечує якісне надання медичної допомоги на місці. Часто хворий потребує термінової госпіталізації, з якою йому також допоможуть.
«У Володимир-Волинському районі бригади ЕМД у 80% прибувають на виклики вчасно. Затримки стаються зазвичай через неякісні дороги», - каже Олег Куц. До слова, у нашому місті функціонують 4 бригади екстреної медичної допомоги. Ще одна – працює неповно, за графіком. В Устилузі така бригада одна. Олег Куц зазначив, що з Володимир-Волинського району до Луцька потрапляє найбільша кількість телефонних дзвінків. На тисячу людей тут припадає 271 виклик. Це означає, що 27% населення району звертається у швидку. По Устилугу цей показник ще гірший – 339 викликів на тисячу осіб. «Такі невтішні дані свідчать про одне: люди не лікуються самі, а покладаються на швидку допомогу. Однак одужати таким чином нереально, потрібно звернутися до спеціаліста і пройти курс лікування», - каже головний лікар. Також Олег Степанович звернувся до сільських голів із проханням виготовити таблички з назвами вулиць на будинки, оскільки водії і фельдшери витрачають багато часу на те, щоб знайти адресу хворого.
Аліна Зай, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі