«Дуже важливо, дивлячись у вічі людині, збагнути її душу»

Інтерв’ю з керівником Володимир-Волинської місцевої прокуратури Віталією Книш.
16 грудня у Володимирі-Волинському було представлено нового прокурора – Віталію Книш. Під час зустрічі з Віталією Василівною я побачила привітну чарівну жінку, відверту і щиру.
Віталія Книш народилася 1980 року в селі Дуліби Турійського району в родині службовців. У 2002 році закінчила юридичний факультет Волинського державного університету імені Лесі Українки, до цього часу працювала заступником прокурора Турійського району.
-Віталіє Василівно, які сімейні пріоритети зіграли роль у виборі Вашої професії? Чи були у Вашому роду правоохоронці?
-Ні, правоохоронців у роду не було. Брат, старший за мене, працює у правоохоронних органах. Так у мене склалося по життю, що я обрала таку професію. В дитинстві багато читала, потім стала замислюватися над життям і відповідно обрала свій шлях.
-Чим Ви захоплюєтеся у вільний час?
-У мене немає вільного часу. Мені подобається моя робота, подобається те, чим я займаюся. Коли я розмовляю з молодими жінками, які обирають професію правоохоронців, то відразу попереджаю про те, що їм доведеться забути про жіночі журнали і серіали, налаштуватися на те, що непросто можуть скластися стосунки в сім’ї, бо ця робота вимагає повної віддачі.
-Та все ж поділіться, які Ваші улюблені квіти, свята, як ставитеся до тварин?
-Квіти мені всі подобаються, але більше до вподоби ті емоції, з якими приємні люди дарують мені їх. Свята люблю всі, особливо сімейні, бо це при моїй зайнятості єдиний привід побути в колі рідних людей. Тварин я обожнюю. У мене є песик. Тварини – це істоти, які нас чекають, радісно зустрічають з роботи, не вимагають ніяких пояснень.
-Де Ви мешкаєте? Які перспективи з помешканням у нашому місті, адже не секрет, що традиційно житло для прокурора у Володимирі-Волинському було придбано за кошти громади.
-Я мешкаю в Турійську у квартирі моїх батьків. На роботу приїжджаю власним автомобілем, яким сама керую. Однозначно можу запевнити громаду міста, що, працюючи у прокуратурі, ніколи не претендувала на власне житло і у Володимирі-Волинському теж претендувати, ставати на чергу не буду.
-Для жінки-прокурора особливо відчутно, коли на терезах стоять закон і доля людини. Чи були у Вашій діяльності моменти, коли відчували, що Вам, передусім як жінці, шкода людини, яка опинилася на лаві підсудних? Чи завжди в таких випадках керувалися лише законом?
-Таких моментів було багато, але важливо, дивлячись у вічі людині, збагнути її душу. Важливо зрозуміти, що її спонукало до злочину горе, біда, і таких випадків багато. Інша справа – коли це зухвальство, рецидивізм, коли бачиш, що злочинцем керує цинізм, користь, жорстокість і відсутні будь-які прояви каяття. Бували ситуації, коли дуже хотілося допомогти людині, відчувала жаль, переживала нелегкі психологічні моменти, але розуміла, що є закон і не можна виходити за його рамки.
-З ким Ви були під час Революції Гідності? Чи доводилося брати участь у процесах проти учасників Майдану?
-Я була разом з Майданом. Я вболівала за Майдан, була в курсі усіх подій. На самому Майдані не була, але там була моя душа, як і всієї моєї родини. Ні в яких процесах проти майданівців я участі не брала.
-Ви вже познайомилися зі своєю командою. Чи хтось із попередників залишився у штаті прокуратури? Якщо ні, то куди їх перевели?
-Справа в тому, що конкурс був проведений таким чином, що відбулися масові скорочення. Всі, хто претендував на керівні посади у прокуратурі, проходили 4-рівневий відкритий конкурс. Призначення моїх попередників мені поки що не відомі. З числа працівників, які раніше тут працювали, залишилися у місцевій прокуратурі з місцем дислокації у Володимирі-Волинському Лариса Калиновська та Володимир Панасюк.
-Віталіє Василівно, свого часу громадяни, які побували в кабінеті прокурора, звернули уваги на тюлі з вензелями а-ля Пшонка, і певним чином це їх навіть обурило. Чи збираєтеся Ви, враховуючи думку громади, змінити інтер’єр кабінету?
-Я можу взагалі працювати без штор і тюлів, якщо це так принципово важливо для громадян, неодмінно задовольню їхнє бажання.
-І останнє. Яке значення для кожного жителя міста і району має дія нового «Закону про прокуратуру»?
-Поки що про це говорити складно. Згідно з цим законом, прокуратуру позбавили багатьох попередніх функцій. На місцеву прокуратуру, як і на прокуратуру України загалом, покладається здійснення 4-х конституційних функцій: підтримання державного обвинувачення в суді; представництво інтересів громадянина або держави в суді; нагляд за дотриманням законів органами, що проводять оперативно-пошукову діяльність, дізнання і слідство; нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
Антоніна Булавіна, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі