Думки (ФАХІВЦІВ) вголос про... брошури «Наконона»

Як ви знаєте, друзі, нещодавно у міській раді відбулася зустріч керівників навчальних установ з представниками так званої ГО «Нарконон» (чому так званої - читайте тут), які презентували свої матеріали про наркотики для розповсюдження у пришкільних таборах, Яку організував заступник міського голови Андрій Гудим. Дякуючи Тетяні Дьоміній до мене потрапили фото брошури, яку мали роздавати дітям у школах. (Чи роздавали? Такою інформацією не володію.) Але завдяки цьому вдалося надіслати її фахівцям, які прокоментували зміст цієї брошури стосовно фактів та поданої у ній інформації. Отже, думки не мої, бо я не фахівець у цій справі, хоч у свій час був дотичний. Свої думки висловили медики і психологи.

Катерина Стрельник, лікар-реабілітолог, м. Луцьк:

- Скажу так: якщо ця інформація призначена для дітей 5-7 класу, то ще норм, бо воно у вигляді «казки-розповіді» написане. Стосовно правдивості інформації, то багато чого просто «висмоктане з стелі» і немає під собою логічного, медичного чи ще якогось підґрунтя.

 

Наталія Рейч, психолог, психотерапевт, арттерапевт приватної практики, м. Львів:

- Є сторінки, які дійсно можна сприйняти неоднозначно і протрактувати як такі, що наркотики - це вже і не таке зло. Я б казала доопрацювати - факт вживання наркотиків молоддю, навіть підлітками є реальністю. І просвітницька робота потрібна, та кожна брошура має мати конкретну ціль та мету. Якщо мета цієї брошури - «Стоп  наркотики», тоді я б пропонувала її змінити, додавши і статистику, і відгуки тих, хто став заручником і як уберегтися.

 

Най коротше прокоментував брошуру лікар-анестезіолог Андрій Сем’янків, більш відомий як блогер MED GOblin, м. Київ:

- Фактологічно, майже все, що написане в буклеті - невірно. Чи ефективно він відлякує дітей від наркотиків - не мені судити. Але я таку маячню своїм дітям би не розповідав.

І на останок моя особиста думка - жодна ГО, пов'язана хоч якимось боком до релігійних організацій накшталт саєнтологів, взагалі не повинна переступати поріг усіх державних установ і навчальних закладів України!

П.С. Самі можете глянути на цю брошуру...)