«Доступні ліки» можна придбати лише за електронним рецептом і поки що в одній аптеці

Уже рівно тиждень у Володимир-Волинському ТМО в рамках державної програми «Доступні ліки» почали виписувати електронні рецепти. Право на придбання медичних препаратів безкоштовно або з невеликою доплатою мають право всі хворі на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму та цукровий діабет ІІ типу, незалежно від ступеня їхнього матеріального забезпечення.
За інформацією, наданою головним лікарем Володимир-Волинського ЦПМД Катериною Чубок, аби отримати «доступні ліки», пацієнту слід звернутися до сімейного лікаря. Після відповідного огляду, встановлення діагнозу і призначення лікування лікар, користуючись спеціальною комп’ютерною програмою, виписує електронний рецепт. На мобільний телефон пацієнта приходить СМС з унікальним номером щодо саме цього рецепта і цього пацієнта.
Далі людина звертається в аптеку, яка працює за програмою «Доступні ліки» (на це вказує відповідна наліпка на вході), та повідомляє фармацевту номер з СМС-ки. Перевіривши інформацію на своєму комп’ютері, фармацевт пропонує клієнту вибрати назву ліків із діючою речовиною, вказаною в рецепті. Це можуть бути препарати як вітчизняні, так імпортні, дешевші чи дорожчі. Обираючи дорожчий препарат, хворий робить відповідну доплату. Вартість ліків з певною діючою речовиною, які можна придбати безкоштовно (без доплат), визначається на рівні МОЗ.
Катерина Василівна зазначила, що паперові рецепти на «доступні ліки» безповоротно відійшли у минуле і виписуватися вже не будуть. А от переваги електронних рецептів очевидні. Це не лише економить час сімейному лікарю, а й дає можливість хворому купувати такі ліки не тільки в населеному пункті за місцем проживання, а в будь-якому місті України. Тобто, територіальної прив’язки, як це було раніше, більше немає.
Але на сьогоднішній день не всі аптеки мають технічні можливості для роботи за програмою «Доступні ліки» або ще не підписали договори про співпрацю з Національною службою охорони здоров’я, яка відшкодовує вартість безкоштовних ліків.
Тож зверніть увагу, що списки аптек, де відпускали безкоштовні ліки за паперовими рецептами, вже не актуальні. Наразі у Володимирі працює за програмою «Доступні ліки» єдина аптека - «Ваше здоров’я», що розташована на вул. Ковельській, 100.
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі