Дорога по-європейськи: хто чого не договорює?

Аліна Джарига, с. Хобултова, Володимир-Волинський район
Нещодавно до редакції газети «Міста вечірнього» звернулися мешканці села Хобултови.
Ось уже цілий рік по центральній сільській дорозі з дня в день по декілька разів біля помешкань хобултівчан один за одним проїжджають шістдесятитонні КамАЗи. Вантажівки належать Валерію Діброві – власнику ТзОВ «П’ятидні», перевозять цукрові буряки, зерно, селітру та іншу сировину на ваги, які до цього розміщувалися у селі П’ятиднях.
-З поля всі машини їдуть сюди, зважуються, після прямують на цукровий. Приїжджають, тут затарюються і їдуть на поле знову, - розповідає житель Хобултови Микола Гапонюк.
Зрозуміло, що сільська дорога на перевезення таких вантажів не розрахована, через це почала нищитися проїжджа частина і поступово руйнуються помешкання.
-Хата ззовні потріскала, цегла над вікнами повивалювалася, а на косметичний ремонт у приміщеннях взагалі не настачишся, бо постійно обсипається стеля та розколюються стіни, - скаржиться сім’я Довбушів, - ми вже просили і благали водіїв, щоб хоча б по селу вони збавляли швидкість. Проте, мов горохом об стіну: як їздили, так і їздять далі.
Тетяна Кумецька останні кошти вклала у свою оселю, оформила навіть кредит, щоб зробити євроремонт у будинку. Та всі старання господині виявилися даремними – помешкання все одно дало тріщини.
Тому миритися з тим, що Валерій Діброва планує на місці тротуарної доріжки насипати дорогу з відходів цукрового виробництва, громада села Хобултови не збирається.
-Цю дорогу вкладали наші батьки, діди, прадіди, скроплюючи кожен камінчик своїм потом. І те, що цією роботою зараз нехтують, прокладаючи на місці заасфальтованої тротуарної доріжки дорогу із вапняку, найбільше гнітить мешканців вулиці Шосейної. В час, коли наші сини виборюють для України краще майбутнє, ми протестуємо проти самозванців, які що хочуть, те і роблять, - каже Людмила Гапонюк.
З метою прояснити ситуацію ми звернулися до керуючого відділком ТзОВ «П’ятидні» Хобултови Михайла Сеньківського, який прокоментував це так:
-На ім’я Валерія Діброви від голови Хобултівської сільської ради Олександра Процана надійшло звернення про ремонт бічної дороги вул. Шосейної у селі Хобултова. На це Валерій Григорович швидко зреагував. Відповідно спочатку почалося замощення нерівної частини дороги гашеними відходами цукрового виробництва, які не несуть ніякої шкоди довкіллю, потім плануємо покрити шаром щебеню. Проте окремі люди, не вникаючи в цю технологію, з незрозумілих причин створюють перешкоди для подальшого проведення робіт. Мало того, найактивніші з протестуючих погрожують висипати причіп з відходами прямо під вікнами мого дому. Ні на який контакт громада йти не хоче. А стосовно того, що понад будинками людей на великій швидкості їздять вантажівки, зауважу: вже виготовлений знак, відповідно до якого транспорт повинен рухатися зі швидкістю не більше 10км за годину. Насамкінець хочу додати, що Валерій Діброва протягом останніх 10 років піклується про хобултівчан: регулярно підгортає ґрунтові дороги з метою надання доступу до індивідуальних ділянок, старається уникати проблем із постачанням води. Але його старань, на жаль, ніхто не помічає й не цінує.
Можливо, мешканці села Хобултови не володіли повною інформацією щодо будівництва дороги і коментар депутата районної ради Михайла Сеньківського хоч якось прояснить ситуацію.

Розділ новин: 

Коментарі