Дорадчий орган підтримав звернення військового командування

12 червня на позачергове засідання зібралися члени міської громадської ради. Головуючий Роман Мартинюк зачитав звернення командування військового з’єднання, дислокованого у Володимирі-Волинському, про заборону продажу спиртних напоїв людям у військовому одязі. Присутній на засіданні виконуючий обов’язки командира з’єднання Ігор Іванов, виступаючи перед членами ради, наголосив, що звернення не є вимогою, а проханням. Спричинене воно тим, що більшість учасників АТО, які брали участь у боях, страждають психічними розладами, а тому вживання алкогольних напоїв може привести до неадекватної поведінки. На засідання дорадчого органу були запрошені і підприємці міста. Прозвучали тривожні думки про те, що підприємців «кидають на виклик долі», оскільки люди, у руках яких є зброя, можуть у стані ейфорії накоїти зла. На це зауваження полковник Іванов відповів, що зброї в руках у військових, які виходять в місто, не буде, а голова облдержадміністрації поставив завдання національній поліції сприяти армії і підприємцям. Віра Чайковська зауважила, що рішення має бути прийняте сесією міськради і у формі оголошення доведено до відома як військових, так і власників торгових точок. Однак помітно було, що підприємці не довіряли запевненням командира з’єднання і взагалі висловили думку про те, що моральним станом бійців, їх вихованням має займатися командування. «Солдати дадуть гроші на спиртне людині в цивільному. Якщо у бійців порушена психіка, то навіщо їм видають зброю?» - звучало у залі засідань. Емоційним і відкритим був виступ Валентина Кошельника, адресований Ігорю Іванову:
-Ви, командири, перестали керувати своїми підлеглими. Чому вони цілий день ходять по місту? Чому вони не зайняті своїми обов’язками? До кого мають телефонувати підприємці, якщо військові приходять до торгової точки нетверезими? Військовими в першу чергу мають займатися військові.
Звичайно, позицію підприємців розділяли не всі члени громадської ради. Зрештою прийшли до висновку, що заборона продажу алкогольних напоїв людям у військовій формі – це рішення совісті кожного члена дорадчого органу. Тому, одноголосно підтримавши звернення командира, громадська рада рекомендувала, щоб у всіх торгових точках були вивішені номери управління поліції та військової служби реагування.
Антоніна Булавіна м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі