«Доля волинських шахт – під знаком питання, а закон про медичну реформу хоча й прийнятий, але не підписаний»

Саме про це йшлося в понеділок, 11-го грудня, під час зустрічі журналістів із першим заступником міського голови міста гірників Андрієм Сторонським. Найперше посадовець повідомив, що 8-го грудня для погашення зарплатних боргів шахтарям із держбюджету надійшло 26 млн. грн. Далі розповів, що днями разом із керівниками шахт і лідерами профспілок побував на нараді в губернатора, де обговорювалася доля нововолинських копалень.
-Нещодавно Мінвуглеенерго створило Національну вугільну компанію, у склад якої увійшли всі 33 діючі шахти України. Її завдання - оптимізація структури вуглевидобувної галузі. Тож ДП «Волиньвугілля» практично буде ліквідовано. Замість нього голова ОДА пропонує створити шахтоуправління, в яке увійдуть «Бужанська», 9-та і 10-та копальні. Керівником управління буде директор 10-ї, а директори двох інших шахт - його заступниками. Та, на мою думку, зміна вивіски нічого не дасть. Витрати на його утримання так само впливатимуть на собівартість вугілля. А поки що доля наших шахт не відома. Шахта №9 відкрила нову лаву і має перспективу, а план вуглевидобутку на «Бужанській» виконано лише на 41%. Напрацьовані планові завдання і на 10–ій, але, щоб почати там добувати вугілля, необхідно 750млн. грн. А в держбюджеті на її добудову закладено в нинішньому році лише 50 млн., яких вистачить хіба що на місяць. Перед керівниками шахт поставлено завдання налагодити вуглевидобуток і реалізацію вугілля. Лише тоді можна буде говорити про їхню перспективу у 2018 році. Стосовно того, чи потрібно українцям, як це вимагається в Законі «Про медичну реформу», вже з січня наступного року укладати угоди з сімейними лікарями, заступник мера зауважив, що хоч цей Закон і прийнятий, але ще не підписаний. Успіхом є те, що нарешті прийнято рішення про створення госпітального округу в Нововолинську, хоча й невідомо, яким буде його фінансування, оскільки Володимир-Волинський, Іваничівський і Локачинський райони, які увійдуть у склад округу, повинні будуть віддавати зі своїх бюджетів частину коштів на лікування хворих, як це торік робили Поромівська і Литовезька сільради. Наразі в держбюджеті 2018 року на фінансування лікарні передбачено 36 млн. грн., тоді як лише зарплата медиків становить 38 млн. Тож нам знову прийдеться дофінансовувати медицину, освіту та інші галузі з міського бюджету, - резюмував Андрій Сторонський. - Плануються, згідно із законом, зміни й у стоматполіклініці. За рахунок місцевого бюджету фінансуватиметься стоматологічна допомога дітям, зубопротезування окремих пільгових категорій, все інше буде переведено на госпрозрахунок.
Посадовець також повідомив, що 22 грудня відбудеться чергова сесія міської ради, на якій серед більш ніж 250 питань вирішуватиметься, яким буде бюджет міста наступного року. За його словами, прогнозується, що власні надходження в 2018 році складуть біля 150млн. грн. Державне фінансування видатків з усіма субвенціями і дотаціями забезпечене лише на 35%. Тому на освіту в наступному році передбачено 135 млн. Це стосується й охорони здоров’я, на яку теж потрібно додавати значні суми з міського бюджету. На пільгове перевезення передбачено 700 тис. грн., безоплатним буде також харчування дітей перших–четвертих класів і дітей пільгових категорій.
Валентина Савчук, м. Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі