Догляд за кімнатними рослинами у серпні

У серпні кімнатні рослини потрібно підготувати до переїзду в квартиру – радить досвідчений флорист, поціновувачка квітучих та зелених домашніх улюбленців Ольга Нечитайло, жителька Володимира-Волинського.
- Рослини, винесені на свіже повітря, в першій половині серпня потрібно рясно поливати і підгодовувати фосфорно-калійними добривами. При похолоданні, полив скорочують, а коли стовпчик термометра опуститься до +10 ° С - рослини повертають у квартиру.
- На початку серпня, коли можлива спекотна погода, представникам сімейства бромелевих - неорегелії, гусманії, ехмеї при утриманні на південних вікнах необхідно додатково вливати воду в розетку листя. – говорить Ольга - Не можна допускати пересихання земляної грудки у кавового дерева, лимона, фікусів, гарденії - листя може пожовтіти і обсипатися.
Шанувальниця квітів радить у активно вегетуючих видів прищипнути верхівки, видалити пересохлі, викривлені і витягнуті пагони. До кінця осені стебла зміцніють, і рослина краще перенесе зиму. Фікуси, дифенбахії, пальми, гібіскуси, які розрослися за літо, пересаджують в ємності більшого розміру. Для дуже великих рослин у діжках можна зняти верхній шар землі (1-2 см) і підсипати свіжий грунт.

Також Ольга дає поради щодо окремих видів зелених улюбленців:
Сукуленти. Кактуси, очитки, товстянки та інші сукуленти розміщують на повному світлі, поливають їх помірно і не підгодовують. У приміщення заносять при похолоданні.
Кали в стані спокою поливати не потрібно. Зрідка зволожуйте їх у міру підсихання верхнього шару грунту.
Гіпеаструми після відмирання листя поставте в темне прохолодне місце. До появи квіткових стрілок їх поливати не потрібно.
Цикламени, що вийшли зі стану спокою, пересадіть в невеликі ємності з сумішшю листової землі, перегною, торфу і піску (3: 1: 1: 1), починайте поливати.
Колеуси та інші рослини, висаджені в квітники, у другій половині серпня потрібно пересадити назад в горщики і занести в будинок.
Азалію до середини серпня продовжуйте щотижня підгодовувати - вона інтенсивно закладає квіткові бруньки. В період бутонізації бажано дворазово підгодувати рослину розчином суперфосфату (з розрахунку 15 г на 10 л води).

Розділ новин: 

Коментарі