Догляд за кімнатними рослинами у березні

З настанням весни збільшується тривалість та інтенсивність освітлення, що сприяє активному росту рослин. У цей час необхідно збільшити їхній полив і почати підживлення певними мінеральними добривами.
Настає кращий час для пересаджування багатьох кімнатних рослин. Молоді та здорові рослинки пересаджують щорічно, дорослі й великі – через 2-3 роки, з урахуванням їхнього стану і розвитку. Якщо рослина має хворобливий вигляд, пригнічений ріст, загнивання коренів, тоді її пересаджують у горщики меншого розміру з легким піщаним ґрунтом. Спочатку їх ставлять на світле й тепле місце, поливають дуже помірно і не підживлюють, поки вони не утворять нове листя.
Кактуси починають поливати не раніше, ніж через 5-7 днів після пересаджування.
Проводять обрізання при надмірному розгалуженні у олеандра, гібіскуса, фікуса, сеткреазії, традесканції, абутилона, жасмину. Слабкі пагони, що витягнулися за зиму, видаляють, інші підрізають. Таке обрізання надає компактної форми, стимулює активний розвиток молодих пагонів, а також цвітіння.
Відрізки стебел можна використовувати як живці для розмноження. Їх укорінюють в кип’яченій воді кімнатної температури або у промитому піску, прикривають плівкою чи скляною банкою, захищаючи від дії сонячного проміння. Після утворення коренів рослини висаджують у невеликі горщики з відповідною для них ґрунтовою сумішшю.
У березні висівають насіння глоксиній, сенполій, стрептокарпусів, декоративного перцю, кактусів та інше. Ґрунт готують достатньо рихлий, без домішків перегною і добрив. Перед укладанням у горщики його просівають.
Розмножують поділом бульбові декоративно-листяні рослини. Бульби розрізають на частини гострим ножем по кількості міцних пророслих вічок. Зрізи присипають вугіллям або сіркою, підсушують 2-3 дні. Потім частинки висаджують у невеликі горщики з поживною землею.

Розділ новин: 

Коментарі