До професійного свята гірникам виплатять усю зарплату

У вівторок 16 серпня міський голова Нововолинська Віктор Сапожніков зустрівся у своєму кабінеті із представниками місцевих ЗМІ, щоб поінформувати їх про візит цього дня на десяту шахту голови департаменту вугільної галузі Анатолія Корзуна та відповісти на запитання журналістів.
-Вікторе Борисовичу, розкажіть, будь ласка, про візит столичних гостей на десяту копальню, які питання обговорювали, про що вдалося домовитися?
-Сьогодні вранці після зустрічі з губернатором на шахті №10 дійсно побували голова вугільного департаменту Анатолій Корзун та керівник будівельної галузі міністерства Олександр Коровка. Після цього вони поїхали у Сокаль, де відбувся прийом програм «Львіввугілля» та «Волиньвугілля». Головне питання, яке я перед ними ставив: чого очікувати працівникам копальні від міністерства напередодні Дня шахтаря. Перша відповідь – 8,9млн.грн. у кінці цього тижня чи на початку наступного надійде на десяту шахту для виплати зарплати гірникам. Ця сума, звичайно, не закриє всіх проблем і не погасить кредитів, які шахтарі брали для своїх потреб, але це хоч якась віддушина. Відповіді на запитання щодо подальшої перспективи 10-ї були не конкретними і мене як міського голову не задовольнили. Очікувати якісь мільярди в кінці року тоді, як міністерство забрало 50млн. зі 100 призначених на будівництво шахти, а Верховна Рада ледве проголосувала за їхнє виділення, – великий сумнів. Стосовно діючих шахт, то до професійного свята гірникам виплатять весь заробіток за рахунок забраних із десятої шахти 50млн. та 150млн. з реструктуризації, тобто із закриття копалень. На жаль, про подальший розвиток вугільної галузі говорити не доводиться, оскільки у держбюджеті коштів на це не передбачено.
-Як нововолинці відзначатимуть наступаючі свята?
-Найбільше заходів відбудеться під час святкування ювілейної 25-ї річниці Незалежності України, яку зараз наші хлопці відстоюють на сході. До нас приїдуть зарубіжні гості, але їх буде менше, ніж у попередні роки. Феєрверків теж не буде. 21-го серпня на кордоні між селами Кречів та Крилів традиційно пройдуть Дні добросусідства, але хочу сказати, що цього року наша міська рада активної участі у підготовці не бере, хоча я й був ініціатором їх проведення. Більше того, стосунки між нами і поляками стали значно прохолоднішими: нашим спортсменам і учасникам художньої самодіяльності не відкрили візи на вхід на територію Польщі. Що стосується Дня міста і Дня шахтаря, то відбудеться урочисте нагородження заслужених нововолинців та шахтарів, у парку культури і відпочинку працюватимуть атракціони, виїзна торгівля, концерти, спортивні змагання тощо, але буде все це в один день чи два, вирішити мають самі гірники та їхні профспілки. Головне, щоб люди отримали зарплату.
-Чи не соромно буде нововолинцям за вигляд свого міста у дні свят перед гостями? Що робиться і вже зроблено з питань благоустрою?
-Благоустрій у місті проводиться не лише до свят, а щоденно. Це і асфальтування та освітлення вулиць у приватному секторі, озеленення, ямковий ремонт і т.д. У центрі на території школи №1-колегіум будується новий сучасний стадіон зі штучним покриттям для легкоатлетів, який, гадаю, стане гордістю нашого міста. Там також зможуть проводити урочисті лінійки та інші шкільні заходи школярі. Спонсором будівництва є голова обласної ради Ігор Палиця. Частину робіт, які належить виконати нам, профінансували депутати міської ради. Сподіваюся, що до 1 вересня стадіон буде готовий.
-Як виконується міський бюджет?
-Радий повідомити, що бюджет виконується. За рахунок його перевиконання ми маємо можливість профінансувати і ПТУ, і пільговий проїзд у транспорті, і харчування дітей у школі, і ряд інших важливих витрат.
Валентина Савчук, м.Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі