До нас завітало плем’я готів

У суботу перед головною сценою увагу присутніх привернула група людей у незвичному одязі, не схожому на лицарські обладунки чи князівські шати. Використання вільного крою, грубих льняних та вовняних тканин, оздоблення з натурального хутра, оригінальні талісмани з простих природних матеріалів вказували на те, що ці люди ведуть похідний спосіб життя і в основному просто неба. Це представники древнього племені готів, що приїхали до нас з Польщі. Вони дуже цікаво, з великим натхненням розповідали про себе, про місце готів в історії нашого краю, про особливості життя та побуту, пріоритети.
Поруч польські гості влаштували своє поселення, де у всьому відчувався дух давнини: у конусоподібних наметах, казанах на вогнищі, ведмежих шкурах, стародавньому начинні, зброї, стилю одягу та прикрас. А виготовлено це все руками наших сучасників, які, зацікавившись історичними фактами, відтворили епоху готів. А посприяв цьому випадок, коли неподалік Грубешова археологи розкопали 56 готських захоронень. Це відкриття зацікавило місцевих краєзнавців. Ось і вирішили вони відтворити прообраз стародавнього племені.
Готи були одним із наймогутніших у той час племен на території східної Польщі. Належали вони до до ост-готів, які прийшли зі Скандинавії, за рахунок походів розширили свої володіння і жили не тільки на території Волині, а й навіть у Криму та на Кубані.
Гості відтворили як спосіб життя давніх готів, так і елеїхню культуру, традиції харчування. Їжа готів складалася в основному з круп та дичини, яку сьогодні замінює курятина, з додаванням ароматних трав. У своєму поселенні польські гості готували перлову кашу з м’ясною засмажкою та курей-гриль на дровах і пригощали стравами всіх бажаючих. Було смачно.

Розділ новин: 

Коментарі