Дмитрівській капличці, що знаходиться на подвір’ї агротехнічного коледжу, – 5 років!

Кожна святиня має свою неповторну історію. За Божим велінням з’являються не лише гарні й ошатні храми, а й невеличкі каплички. Головне, щоб була сильною віра й потреба прийти помолитися і щиро попросити у Всевишнього благословення.
Днями святкове богослужіння з нагоди п’ятої річниці з дня освячення відбулося у Дмитрівській капличці, що розташована на території Володимир-Волинського агротехнічного коледжу. Про історію її створення розповіла нам головний бухгалтер навчального закладу Наталія Ковальчук.
-На роботу в тоді ще сільськогосподарський технікум бухгалтером я прийшла у травні 2005 року, а вже у вересні новим директором призначили Олександра Коновалюка, - пригадує Наталія Петрівна. – Десь через місяць директор, завуч і я поїхали у своєрідне відрядження – у сільськогосподарський технікум, що знаходиться у Золочеві, для обміну досвідом. Коли ми увійшли в приміщення, то перше, що побачили й на що звернули увагу, був церковний куточок, облаштований у фойє закладу. На стінах висіли ікони, прикрашені вишитими рушниками, стояли підсвічники зі свічками, лампадки. Це нас дуже вразило. Я сказала, що треба зробити такий куточок й у нашому навчальному закладі. Повернувшись додому, ми зайнялися рутинною роботою, за капличку не бралися, адже не знали, як це зробити, з чого розпочати…
Через два роки я занедужала й мені робили складну операцію, яка тривала близько трьох години. Доки я була під дією наркозу, побачила дивний чи то сон, чи то видіння. Іду я по широкій трубі, в кінці якої видніється яскраве світло. Люди йдуть на те світло попереду й позаду мене, а їхні обличчя дуже знайомі – цих людей я бачила в реанімації, доки тривала підготовка до операції. Я почула чоловічий голос. Цю розмову пам’ятаю донині:
-А ти не йди! Вертайся, бо ти не все зробила, що обіцяла.
-Що ж я не зробила?
-Ти в Золочеві у технікумі була?
-Була…
-Церковний куточок бачила?
-Бачила.
-А чого не зробила такий самий в технікумі?
-Боже, все зроблю.
-Ти вертайся і зроби те, що пообіцяла. А ще директор технікуму говорив зі священиком, щоб той читав дітям уроки слова Божого. Нехай так і буде.
…Після операції жінка пішла на поправку. Через декілька днів провідати її прийшов директор, якому вона розповіла про те, що почула. Він здивувався, адже про розмову зі священиком бухгалтеру не розповідав.
Ще три місяці Наталія Ковальчук продовжувала лікування та проходила реабілітацію в медичних закладах, потім повернулася на роботу.
-Мучило мене те, що я побачила під час перебування під наркозом, - розповідає Наталія Петрівна. – Я мешкаю в селі Овадне, тому пішла до місцевого священика - настоятеля храму Покрови Пресвятої Богородиці отця Сергія Місана, розповіла йому про те, що мене непокоїло. Душпастир сказав, що потрібно куточок обладнати.
Після того, як у приміщенні навчального закладу не знайшли належного місця для церковного куточка, вирішили збудувати на місці колишнього фонтана на подвір’ї коледжу капличку. Отець Сергій радив, як краще збудувати, добрі люди допомагали коштами (Наталія Панащук, Едуард Ковтун та інші), магазин «Будівельник» пожертвував вікна і двері. Я звернулася до тоді ще директора ПП “Колос”, що в Овадному, Сергія Панасевича, який виділив кілька чоловіків для здійснення будівництва. Дуже підтримував увесь цей процес директор коледжу та бухгалтери. Спільними зусиллями капличку збудували, придбали ікони, підсвічники, студенти принесли вишиті рушники… Багато зусиль доклали, щоб святиня була завжди охайною і гарною, Олена Шарко, Валентина Марущак, Анатолій Прощарука, заступник директора з виховної роботи Ольга Ковальчук та інші.
Уже 5 років у капличці проводяться богослужіння на великі свята, а також служили молебні під час подій на Майдані та панахиди за загиблими героями Небесної сотні й вояками АТО. Особливо багато бажаючих помолитися й попросити Господа про допомогу та підтримку перед сесією. Буває, що батьки студентів, провідуючи дітей, заходять до каплички помолитися.
Отець Сергій протягом п’яти років читав студентам релігієзнавство у коледжі.
На святкове богослужіння, що відбулося в понеділок, приїхали священики з міста та району о.Євген Шевчук, о.Євген Рябець, о.Юрій Зінчук, о.Борис Гідзінський, о.Сергій Місан, які відслужили молебень. Усі разом і студенти, і педагоги спільно з духовенством молилися за кращу долю для українського народу й щоб святий Дмитрій Солунський оберігав та захищав навчальний заклад і усіх, хто тут працює та навчається.
Валентина Тиненська, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі