“Для вирішення проблем потрібен час і відповідне законодавство”

У розмові з кореспондентом «Міста вечірнього» Зимнівський сільський голова В’ячеслав Католик відповів на запитання жителів територіальної громади
- В’ячеславе Артуровичу, до газети «Місто вечірнього» останнім часом звертаються жителі Зимнівської об’єднаної територіальної громади як зі схвальними відгуками у вашу адресу, так і з наболілим. Насамперед хотілося б почути про успіхи!
- Я налаштований на те, щоб про успіхи і результати говорити в кінці року, коли звітуватиму перед громадою. Але вже сьогодні готовий сказати, що проблем стало менше. Багато часу займає підготовка до вирішення того чи іншого питання. Багато чого не передбачено законодавством, а тому потрібен час на врегулювання певних питань. Коли я обійняв посаду, найболючішим питанням майже в кожному селі були дороги. Це, до речі, була й одна з причин, яка створювала проблеми з перевізниками. Нині ми асфальтуємо вулицю Зелену в Зимно, вулицю Шевченка в Льотничому, а також вулицю Перемоги в селі Островок. Оскільки я торкнувся теми доріг, яка хвилює майже всіх мешканців громади, хочу сказати, що за сприяння ОДА та обласної ради за співфінансуванням із Зимнівською сільрадою виділено 600 тисяч гривень для ремонту дороги до Сельця.
- Ви є ініціатором проведення у кожному населеному пункті свята села. Чим це викликано?
- Ці свята об’єднають жителів територіальної громади, розбудять нашу приспану роками культуру, а культура нам необхідна. У нас в основному одні і ті ж звичаї та традиції, але у кожному селі свої нюанси, свої обряди, і свята сприятимуть взаємозбагаченню.
- Що планується в колишньому приміщенні Зимнівської сільської ради?
- В приміщенні перебуватиме група швидкого регулювання. Там знаходитиметься дільничний інспектор. Проводитиметься нічне чергування. Взагалі група складатиметься з 9-ти чоловік. Дільничний інспектор весь час перебуватиме в громаді, раз у квартал звітуватиме на сесіях, буде присутнім на щотижневих нарадах. Обласним управлінням поліції групі виділено автомобіль.
- А зараз про неприємні моменти. Знову виникла проблема з перевезенням пасажирів за маршрутом Володимир-Волинський-Чесний Хрест. Замість 5-ти рейсів знову - 3, а найболючіше – це відсутність першого рейсу. Людям доводиться долати чималу відстань пішки.
- Я розумію, що це проблема. Та справа в тому, що маршрут Володимир-Волинський-Чесний Хрест є міжміським. А тому це питання в компетенції обласної ради. У серпні відбудеться тендер по перевезенню. Докладемо всіх зусиль, щоб питання вирішити позитивно.
-У деяких селах виникли проблеми з великими заростями чагарників, які стають пристанищем для хижаків і створюють далеко не естетичний вигляд населеного пункту. Заростають місця історичного значення. Хто має цим займатися?
- Питання благоустрою – це справа старост сіл. І я в повній мірі питатиму з них. Потрібно залучати людей з центру зайнятості. Слід місцевим господарям, у яких є техніка, наводити порядок у селі. Для прикладу наведу Володимирівку. Там майже повний порядок з благоустроєм. і це завдяки місцевому господарю. Щодо історії, є велика кількість місцевих і міжнародних грандів по підтримці історичних місць.
- До редакції «Міста вечірнього» звернувся колишній завгосп Льотничівської ЗОШ і представив власні світлини, які викривають кричущі недоліки ремонту в навчальному закладі. Ви можете прокоментувати цей факт?
- По-перше, більш як 50 відсотків недоліків допустив сам колишній завгосп, який проявив безвідповідальність і скористався ослабленням контролю з боку дирекції. Тепер ця людина звинувачує інших. Є посадові інструкції і їх потрібно дотримуватися.
По-друге, в школі вже працює новий завгосп. Це Андрій Боровець, який ліквідував майже всі недоліки, допущені попереднім завгоспом. По-третє, за моїм розпорядженням була створена комісія, яка перевіряла залишки основних засобів, інших матеріальних активів, малоцінних та швидкозношуваних предметів і запасів. Ніяких кричущих порушень ця комісія не виявила, про що складена довідка від 30 липня поточного року. В кінці року буде проведена повна інвентаризація всіх шкіл на території об’єднаної громади.
Звертаючись до всіх мешканців територіальної громади, хочу сказати, що для вирішення проблем потрібен час і відповідне законодавство. Має бути активна співпраця з депутатами, і я щиро вдячний всім, хто підтримує наші добрі починання.
Антоніна Булавіна с. Зимне, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі