Для того, щоб опинитися в казці, потрібно три години

Публікації

Саме стільки триває політ з летовища Бориспіль до Луки, невеликого сателіта міста Валетти - столиці незалежної держави Мальти у Середземному морі.
Особливо виконання такого бажання стосується мандрівників, які хочуть одночасно мати все для відпочинку на морі: розмаїття пам’яток архітектури і містобудування, природний ландшафт, рослинність субтропіків і, звичайно, усі винаходи відпочинкової інфраструктури. Крім цього, перебування у будь-яку пору року на Мальті є завжди комфортним.
- Українці тільки починають освоювати, хоч не зовсім новий, але мало відомий маршрут до нашої острівної держави, - розповідає гід-ексурсовод Іоланна.- За останні три роки, які я працюю з українськими туристами, жодного разу не чула бодай натяк на якесь розчарування від знайомства з нашою країною.Найбільше, не тільки українцям, але й гостям з інших країн, до вподоби наші пляжі, які за своїм різновидом вражають найзавзятіших любителів пляжного відпочинку, та ідеально чиста вода.Ми знаходимося майже в центрі Середземного моря ісаме ця обставина зумовлює таку прозорість води.Разом з тим біля берегів трьох населених островів - Мальти, Гозо і Коміно - температура води завжди дуже лагідна для тіла.
Сьогодні, маючи паспорт з біометрією, можна здійснити будь-яку подорож у європейські країни.Але, звісно, що комфортною така подорож буде за умови, якщо усі деталі її вирішено ще задовго до самої подорожі.І саме Мальта найкраще і з вигідними пропозиціями представлена в туристичній компанії TPG.Послугами цієї туристичної компанії скористався Український журналістський фонд, коли на минулому тижні на запрошення Мальтійської туристичної адміністрації відрядив до Мальти чотирнадцятьох своїх колег.
[caption id="attachment_44506" align="aligncenter" width="660"]
Центр світової цивілізації
і поклоніння жінці-матері
Напевно, не буде перебільшенням, якщо так сказати про острів Мальту і острів Гозо. Саме на них знайдено прадавні храми, вік яких сягає близько 6000 років до нашої ери. Їх називають мегалітичними. Їх особливістю є те, що вони побудовані у стилі астрономічних лабораторій, які стежать за небесними світилами в залежності від пір року. Побудовані ці храми з величезних кам’яних брил прямокутної та овальної форми без жодного з’єднувального розчину. Вигляд зверху цих храмів відтворює форми жіночого тіла. В наш час ці храми є центром певного паломництва представників прекрасної половини людства. У древніх людей, що їх будували і використовували, був культ жінки як носія плодючостіі родючості. Доказом цієї теорії є чималенька колекція знайдених при розкопках фігурок жінок з великими стегнами і міцним бюстом. Легенди переповідають, що у жінок, які відвідують ці храми сьогодні, зникають проблеми зі здоров’ям і в особистому житті.
Ще одним чудодійним об`єктом, що допомагає вирішувати вірянам житейські негаразди, є Церква Діви Марії Та’Піну. Ця базиліка розташована теж на Гозо, як і мегалітичні храми, на березі моря.Побудована вона на початку 20 століття на місці невеличкої каплички,у якій зберігся намальований образ Успіння Богородиці 1619 року. І напевно б нічого незвичного не було б у всій цій історії, якби не чудеса, яких не одне, не десяток, а надто багато трапилося у цьому святому місціз людьми, які молилися у цій церкві. В боковій частині храму від вівтаря знаходиться безліч предметних доказів здійснення таких чудес - від милиць, касок, корсетів і до газетних публікацій про людські долі, в яких були дива, пов’язані з цим храмом.Ватиканом ця церква визнана місцем, де відбуваються зцілення.Папа Римський ІоанПавло ІІ кілька раз відвідував цей храм.
Є ще дві традиції храму, які закарбовуються у пам’яті. Перша полягає у тому, щокожен відвідувач може взяти конверт, спеціально тут заготовлений, вкласти до нього записане на аркуші будь-якою мовоюсокровенне прохання до Божої Матері і лишити у великому коші біля вівтаря. Обов’язково Богородиця почує його у молитві.Друга традиція - у храмі лишають весільні букети молодята, які просять у Бога довічного щасливого шлюбу.Колекція уже велика і розмаїта, але і зберігатиметься вона теж довічно.
Побаченого і вражаючого надто багато на мальтійській землі. Якщо перераховувати усі видатні місця і місця, які має відвідати будь-яка людина, що мандрує Малетом (так колись назвали острів Мальта древні фінікійці), то потрібно було б кілька шпальт, або ж не один випуск газети. А тому змушений обмежитись, на мій погляд, найважливішими і такими, де побував у складі журналістської делегації особисто.
[caption id="attachment_44499" align="aligncenter" width="660"]
Вулиці міста, якими ходив апостол Павло
Цю маленьку острівну країну оминули практично усі лихоліття, що траплялися у Європі.Тому велика кількістьпам’яток архітектури збереглася до наших часів. Кожен наповнюється особливими відчуттями, коли опиняється у місті Мдіна, яке має 4000 років від часу заснування.У свій час бруківкою цього міста ступала нога апостола Павла. Святий потрапив на острів після корабельної трощі, якою закінчилась його подорож до Європи. Згадка про це записана у Святому письмі -Новому заповіті. Зараз у місті-фортеці проживає всього 300чоловік, які є нащадками благородних лицарів.
h3>
і культурна столиця Європи - 2018
Для мене, як і для багатьох туристів, Мальта нагадує велику художню галерею під відкритим небом, а особливим художнім полотном у цій галереї є місто-столиця, заснована великим магістром ЛаВалеттом - Валетта. Місто фортець, храмів, марин, музеїв і особливої релігійно-лицарської історії. Якщо б навіть ви нічого не бачили у цьому місті, але вам би пощастило побувати у надзвичайнорозкішномухрамі Іонна Хрестителя, де зберігаються і виставлені на показ картини художника Караваджо - ви можете однозначно сказати, що бачили Валетту.Храм був головною спорудою в історії Мальтійського лицарського ордену, або ордена Госпітальєрів.Його знаком-символом євосьмикінечний мальтійський хрест, який символізує об’єднання восьми націй, як і восьми чеснот ордену: сили духу, розсудливості, стриманості, справедливості, істини, любові, мудрості і гармонії.
У місті і сьогодні проживають справжні лицарі, а також родовита мальтійська знать.Є ряд історичних будинків, в стінах яких для всіх охочих відкриті для знайомства їхні інтер’єри і внутрішні дворики. З однією з представників цієї живої історії, маркізою Де Піровдалося журналістам зробити світлину на пам`ять. Мальтійці при всьому багатстві власної історії дуже гостинний і дружелюбний народ, і, слід особливо зазначити,дружний і з відчуттям власної гідності.
Особливою окрасою міста Валетти є гавань.З однієї сторони - велична Валетта, а з іншого берега - три знамениті міста:Вітторіоза,Коспікуа і Сенглея з музеями історії і народної творчості, палацом інквізитората іншими колоритними будівлями, ресторанами традиційної кухні і винними погребами. Недаремно Валетту у 2018 році визнано культурною столицею Європи.
[caption id="attachment_44507" align="aligncenter" width="660"]
Виняткові ландшафти для фотосесій і кіносеріалів
Знаходження Мальти на перетині усіх морських шляхів з Африки, Азії до Європи, отримало величезний вплив різних культур на розвиток усіх галузей острів’ян: можна побачити арабський, англійський, італійський пласти у архітектурі, культурі і навіть у мовному просторі мальтійців.До середини 70-х років ХХ ст. Мальта була англійською колонією. До сьогодні в цій країні діє лівосторонній рух транспорту і пішоходів.
Концентрація в одному географічному місці різних за стилем архітектур робить Мальту ідеальним майданчиком для зйомок різних кінострічок і серіалів. “Гладіатор”, “Граф Монте-Крісто”, “Троя”, “Код Да Вінчі”,”Агора”, “Гра престолів” - це неповний перелік фільмів, події яких відтворено на фоні міст і мальовничих місць Мальти.
Не менш запам’ятовуючою є природа Мальти і Гозо.Скелясті береги, що омиваються блакитними водами моря і чергуються з жовто-коричневими кольорами плоскогір’я, вкритими оливковими деревами і середземногірною сосною, служать не тільки розмаїтим фоном для фільмів, а й для любителів фото.
А найбезпечніші води - біля островів,особливо в Голубій лагуні і біля Голубого гроту - дають можливість дайвінгістамзробити унікальні морські і підводні світлини.
[caption id="attachment_44500" align="aligncenter" width="660"]
Країна вуличної чистоти і відсутності жебраків
Ми любимо розмірковувати про ідеальні речі у нашому житті. Наприклад, про те, що дуже добре, щоб на вулицях було відсутнє сміття. Інша справа, коли ми це бачимо у реальному житті. Таке явище вражає уже по дорозі від летовища до готелю, в якому журналісти жили кілька днів. Постає питання - так ретельно прибирають чи не смітять? За кілька днів починаємо розуміти, що мальтійці не вміють смітити: навіть на пляжах маленькі діти несуть шкірку від банана чи інше незначне сміття до смітників.
Окрім чистоти, помітним є відсутність людей з неохайним зовнішнім виглядом, або ж тих, хто біля храмів (а їх на Мальті більше трьох сотень) просить пожертву чи милостиню. Виявляється, уряд країни взяв на соціальне забезпечення усіх бідних громадян, у тому числі і забезпечення соціальним житлом, а явище жебрацтва і безхатьків заборонив на законодавчому рівні.
[caption id="attachment_44508" align="aligncenter" width="660"]
І на завершення короткого екскурсу по Мальті
Уявіть собі, що вам щодня доводиться замість традиційного чаю, кави чи просто води, запиваючи їжу, вживати сухі чи напівсухі вина. Важко таке уявити, - а мальтійці постійно споживають вино і, як наслідок цього, визнано найнижчий рівень захворюваності жителів країни на цукровий діабет і серцево-судинні захворювання. Плануючи подорож на Мальту, проведіть обов`язковий експеримент помірного, але систематичного упродовж подорожі споживання чи то рожевого, чи білого, чи червоного і обов`язково місцевого вина.Гарантую, відпочинок, здоровий вигляд, гарний настрій- забезпечені.
> - найбільший туристичний оператор України з національним капіталом.
Наразі Travel Professional Group пропонує відпочинок у більш ніж 100 країнах світу за більш ніж 250 напрямками, а також послуги з організації ділових подорожей, корпоративних і тематичних заходів, послуги бізнес-консалтингу за кордоном, організацію авіаперевезень будь-якого класу в усі країни світу, послуги VIP-класу по всьому світу.
З питань будь-яких консультацій та організацій відпочинку будь-якого рівня можна звертатись за тел.: (044) 545-44-44, [email protected], www.tpg.ua
Сергій Залуський

Розділ новин: 

Коментарі