Для П’яти тисяч сімей припинять газопостачання

За оперативними даними, загальна сума заборгованості жителів Володимир-Волинського району та міста Володимир-Волинського за блакитне паливо становить понад майже 11117645 гривень, з них по місту Володимиру-Волинському 6170782 грн. Тенденцію до постійного зростання кількості боржників насамперед спровокувало різке збільшення ціни на блакитне паливо.
Однак не завжди неплатоспроможність споживачів є вирішальним фактором у нарощуванні боргів. Традиційно, левова частка споживачів, які боргують за газ найбільші суми, – це досить забезпечені мешканці міста Володимир-Волинського. Такі споживачі тривалий час не оплачують за енергоносій, а також усіляко намагаються уникнути візиту працівників газового підприємства для звірки даних лічильників.
Відповідно до Кодексу газорозподільних систем, ПАТ «Волиньгаз» за поданням газопостачальної компанії «ВолиньгазЗбут» проводить заходи із припинення розподілу газу споживачам, які не дотримуються умов договору, та не сплачують за використане паливо. З початку року товариством було припинено постачання блакитного палива для 315 споживачів. Крім того, понад 78 власників домоволодінь, у яких сума боргу перевищила 5 тис грн., та понад 3 тисяч споживачів, які боргують більше тисячі гривень, отримали від компанії-постачальника попередження про припинення газопостачання у разі несплати заборгованості.
«В умовах досить складної економічної ситуації припинення газопостачання – це останній та вимушений крок, до якого «Волиньгаз» вдається лише після отриманого подання від газопостачального підприємства та після ігнорувань боржниками численних попереджень про відключення. Аби уникнути таких неприємностей, ми щоразу рекомендуємо споживачам, які не мають змоги оплатити за газ, звернутися по допомогу до управлінь соцзахисту та оформити субсидії, а також укласти договір на реструктуризацію», - розповідає начальник Володимир-Волинського УЕГГ Олег Бомазюк.
Однак деякі боржники уперто відмовляються від конструктивного діалогу та вирішення проблем із заборгованістю. Такі споживачі наражають себе на можливість залишитись без газопостачання уже напередодні опалювального сезону. На сьогодні понад 5 тисяч мешканців Володимир-Волинського району одержали попередження про припинення газопостачання у разі невирішення питання із заборгованістю за газ. Варто зауважити, що процес відновлення газопостачання здійснюється лише після 100% оплати боргів за газ та компенсації витрат працівникам газової компанії на роботи з припинення та подальшого відновлення газопостачання.
ПАТ “Волиньгаз”

Розділ новин: 

Коментарі