Для маленької володимирчанки потрібні кошти на лікування

До журналістів звернуся Ольга Грушевська, мама хворої 5-річної дівчинки. Жінка всіма силами намагається поставити її на ноги. Для малечі неодноразово потрібні значні суми коштів. От і зараз для чергового етапу лікування необхідно 25 тисяч гривень.
Ольга розповіла, що Мілана, так звати найменшу дочку, народилася дуже рано, 6-місячною, з вагою лише 900 грамів. У нас в лікарні на той час не було можливості забезпечити всім необхідним новонароджену, тому сказали везти її одразу в Луцьк. Саме в Луцькій лікарні поставили два страшні діагнози, згодом додався третій –ДЦП. Лікарі стверджували, навіть якщо дитина виживе, то ймовірність, що вона зможе ходити і говорити дуже мала.
«Будучи немовлям, Міланка перенесла операцію на очі. Причиною стало відшарування сітчатки. Медики не знали, чи варто взагалі робити операцію: якщо не оперувати – ризик залишитись незрячою, оперувати – теж були побоювання, що не витримає наркозу. Все-таки вирішили робити операцію. Два з половиною місяці перебували в «Охматдиті», де була проведена ще одна операція – шунтування мозку. Шунтуюча система, поставлена в Луцьку, зрушилась і довелось вправляти», - ділиться Ольга.
Мілана з мамою пройшли через безліч реабілітаційних центрів. Та результатів це не давало. Пізніше дізналася про «Вільний рух» в Борисполі, де лікують хворих на ДЦП діток від перших днів народження до шістнадцятирічного віку. Вже на третій день занять Мілана трималася за ліжечко, потім почала злазити з нього. Лікар, який оглядав її, відверто казав, що діагноз важкий. Проте зазначив, що вона буде ходити до шести років, якщо займатися з дитиною.
«На сьогодні ми вже ходимо, тримаючись за руку, та штовхаємо візок. Мілана, хоч їй це складно, все розуміє, поволі рахує, розрізняє кольори, вимовляє деякі слова. Найбільше любить бавитись у телефоні. Ось тут вона – справжній майстер», - стверджує мама.
Під час нашої розмови малеча дійсно грає у телефоні без допомоги.
У серпні Ольга з Міланкою вкотре побували на реабілітації, вартість якої сягнула 25 тисяч гривень. Жінка зізнається, якби можна було чотири рази на рік відвідувати центр, де таких діток ставлять на ноги, у дівчинки були б значно вищі шанси одужати. Але все впирається у гроші, точніше, у їх відсутність.
Ольга Грушевська знову змушена звертатися по підтримку до небайдужих людей, адже знову потрібно везти Мілану на чергову реабілітацію, від якої очікують позитивних результатів.
Саме підтримки небайдужих людей очікує мама Ольга з донькою Міланою. Жінка зараз самостійно виховує двох своїх дівчат. Дуже хоче працювати, аби покращився фінансовий стан їхньої сім’ї й не звертатися постійно по допомогу, однак наразі не може залишити Мілану.
Номер рахунку 5168 7573 1831 5811 «ПриватБанку», на який можна переказувати кошти на лікування, Грушевська Ольга Петрівна.
Наталія Ткачук, м. Володимир-Волинський
Конкурс Журналістських робіт "Поспішаймо творити добро" ініційований Благодійним фондом Олександра Шевченка та Українським журналістським фондом.

Розділ новин: 

Коментарі