Для Лариси Іванової професія нотаріуса – покликання, квіти – хобі, а найбільша цінність – сім’я*

Публікації

Минулого тижня Лариса Петрівна відзначила 23-тю річницю від часу заснування приватної нотаріальної контори.
«Чи могла б я займатися чимось іншим замість своєї улюбленої роботи нотаріуса?» - якось ставила перед собою таке запитання Лариса Петрівна. І, перебравши подумки всі можливі варіанти, вирішила, що ні. Адже саме життя привело жінку до діяльності, в якій вона знайшла своє покликання.
Героїня нашої розповіді з’явилася на світ у Жовкві на Львівщині в сім’ї військовослужбовця-фронтовика, який, пройшовши всю війну, був направлений в Україну. Служба батька передбачала переїзди по гарнізонах, тож у школу Лариса пішла у Раві-Руській. Енергійна та допитлива дівчинка мала багато захоплень: малювала, співала, танцювала, активно займалася легкою атлетикою – найбільше любила стрибки у висоту. У старших класах стала задумуватися про вибір майбутньої професії, але не визначилася: обирала між юриспруденцією та сурдопедагогікою. Тож після школи вирішила піти попрацювати, щоб спробувати свої сили і згодом прийняти виважене рішення. Влаштувалася секретарем у Жовківський суд.
- Так з’явилася можливість на практиці відчути, що означає бути юристом. І це мені сподобалося! – розповідає пані Лариса.
Добре освоївшись на посаді, дівчина поїхала за контрактом на три роки у Німеччину, де працювала секретарем із секретної переписки у військовій частині. А повернувшись додому, переїхала у Львів. У західній столиці влаштувалася у державну нотаріальну контору та вступила на стаціонарне відділення юридичного факультету Львівського національного університету ім. І.Франка.
- Будучи студенткою, покинути улюблену роботу не змогла. Не знаю, як усе встигала, але до обіду навчалася в університеті, потім бігла в нотаріальну контору і там вже на практиці пізнавала тонкощі професії. Дуже допомогла у цьому наша завідуюча Анна Ткачук, яка щедро ділилася своїми знаннями, ставши для мене доброю наставницею.
У 1992-му по закінченні університету Лариса вийшла заміж за військового лікаря Віталія Олександровича і наступного року переїхала разом із чоловіком до його нового місця служби у Володимир. Незабаром у житті молодого подружжя сталася визначна і радісна подія: 8 жовтня 1993 року, якраз на День юриста, я зробила собі найцінніший подарунок – народила сина Олексія. Тож, мабуть, невипадково він теж став юристом. Олексій закінчив той же виш, що і я, й тепер ми працюємо разом: він - мій помічник.
11 вересня 1996 року Лариса Петрівна відкрила у Володимирі приватну нотаріальну контору і стала працювати приватним нотаріусом. Минулого тижня її дітищу виповнилося 23 роки.
Дехто вважає, що робота нотаріуса зводиться до банального засвідчення вірності копій документів, підписів на них чи перекладів з однієї мови на іншу. Насправді ж, крім цього, нотаріуси уповноважені виконувати цілий спектр складних юридичних дій. Щоб підготувати документ у чіткій відповідності до норм законодавства, необхідні бездоганне знання законів, відповідальність та неабияка уважність, адже в цій професії неприпустимі не тільки помилки, а й маленькі неточності.
Посвідчення правочинів (договорів, заповітів, довіреностей тощо); підготовка та видача свідоцтв про право на спадщину, про право власності на частку в спільному майні подружжя, про придбання майна з аукціонів та інші; накладення заборон щодо відчуження нерухомого майна, що підлягає державній реєстрації, посвідчення різноманітних фактів; складання договорів купівлі-продажу, - і це далеко не повний перелік послуг нотаріусів.
- Аби успішно справлятися з такою роботою, треба також бути людиною комунікабельною та водночас стриманою і терплячою, бо клієнти всі різні, зі своїми характерами та забаганками, - каже моя співрозмовниця. - Інколи приходять люди, які не можуть пояснити, що хочуть. Тож до кожного необхідно знайти індивідуальний підхід, відтак без навичок психолога не обійтися.
Найскладнішим серед нотаріальних дій Лариса Петрівна називає оформлення спадщини. Трапляються дуже заплутані випадки і, щоб скласти документ правильно, необхідно розібратися у всіх обставинах, зібрати й вивчити купу довідок та інших документів.
Але не роботою єдиною живе жінка. Весь вільний час пані Лариса присвячує сім’ї та своїм захопленням. Сидіти склавши руки - не в її характері. Лариса Петрівна у всьому любить порядок. Дім утримує в ідеальній чистоті, не шкодуючи на це ні сил, ні часу, та смачно готує. Наділена вишуканим естетичним смаком, вона разом з чоловіком розробила проект ландшафтного дизайну свого подвір’я та разом втілили його в життя.
Із перших теплих березневих днів і до пізньої осені обійстя Лариси Петрівни потопає у квітах. Коли розквітає неймовірна кількість тюльпанів – улюблених квітів господині – воно схоже на маленьку Голландію. А восени тут розпочинається справжній фестиваль ніжних різнобарвних хризантем, до яких теж лежить душа жінки. Серед розмаїття рослин є елегантна юка, екзотична ліана актинидія, плоди якої на смак нагадують ківі, та, звісно ж, плодові дерева.
Також серед захоплень сім’ї - подорожі. Щороку стараються кудись поїхати по нові враження. А сприяє цьому дружина сина Катерина, яка професійно займається туристичним бізнесом в агенції «Easy travel».
* * *
Довідково: офіс приватного нотаріуса Лариси Іванової розташований на вул. Т.Шевченка, 6. Телефон: 80 (3342) 2-26-27. Згадана туристична агенція знаходиться поруч.
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі