«Для енергійних та ініціативних дітей хочеться найкращого»

Так вважає вчитель початкових класів Селецької ЗОШ – філії Зимнівського НВК – Лілія Стасюк
Напевно, всі покоління жителів Сельця, чиє дитинство тісно пов’язане з рідною школою, пригадують ті далекі часи, коли опалювання в навчальному закладі здійснювалося грубками, які диміли, а під стінами у класних кімнатах стояли громіздкі та незугарні шафи, в яких зберігалася наочність та інше навчальне приладдя. Справжнім дивом були тоді діафільми та кінопроектор, який тріщав, заглушуючи мову диктора. І все ж шкільне життя було цікавим. Учні вчилися охоче і в результаті досягали хороших успіхів у житті. І раптом щось різко змінилось. Інтерес до знань став падати. Почала втрачати повагу професія вчителя. Позначилися на освіті як економічні, так і моральні негаразди, що виникли у суспільстві. Ходили розмови про те, що справжній учитель залишився в минулому, а на педагогічну роботу приходять тільки ті, хто не знає, де себе подіти. Звичайно, це несправедливе і далеке від істини судження, але те, що школа вимагала змін, сумнівів не викликало. Учні потребували творчого вчителя, творчого не на словах, а на ділі. Лілія Стасюк уособлює в собі такого педагога.
Народилася Лілія Олегівна в Сельці 1989 року. Після успішного закінчення школи вступила до Володимир-Волинського коледжу на відділення «Початкове навчання і хореографія» Хореографом розпочала свою професійну діяльність у Зимнівській школі. Потім цю ж посаду обіймала у Селецькій школі, але вже чотири роки працює класоводом, навчає маленьких школярів. Цього року Лілія Олегівна взяла першачків, але Першовересень 2017 року запам’ятається як маленьким учням, так і самій учительці. Справа в тому, що вони навчатимуться у класі, якого ще не було в історії школи. Це дійсно сучасний, обладнаний необхідними посібниками і технічними засобами клас, гарно за вимогами сучасного дизайну облаштований. Навіть директор школи Віра Мазур сказала: «Мені б такий клас!»
А все це не з’явилося саме по собі. Для цього потрібно було докласти зусиль, і насамперед – творчих. Декілька місяців тому у школі була створена ініціативна група, керівником якої стала Лілія Стасюк. Відразу народилася ідея проекту під назвою «Дитячий світ краси, казки та творчості».
-Разом із швидким розвитком економіки, культури та суспільства в цілому розвиваються сучасні діти, - каже Лілія Олегівна. - Вони потребують не тільки уваги, любові та турботи оточуючих, а й зацікавленості у завтрашньому дні. Особливо активним дітям (а це початкова ланка освіти), окрім буденних уроків, необхідно розвивати себе як особистість. Держава забезпечує навчальним інвентарем школи, але вона не може подбати про всі потреби та побачити можливості індивідуально кожної дитини. Учні початкової школи покладають хороші надії на майбутнє, оскільки є призерами районних, обласних конкурсів та олімпіад, при цьому беруть активну участь у художній самодіяльності. Саме для таких енергійних та ініціативних хочеться найкращого. Запорука хорошої освіти таких дітей – навчання в сучасному класі. Оскільки гурткова робота не оплачується і все організовується виключно з ініціативи вчителя, вона потребує відповідно обладнаного приміщення, спеціальної сучасної техніки, матеріального забезпечення. Саме тому проектом передбачені заходи, що сприятимуть створенню у школі сучасного класу для розвитку творчості, краси та втілення дитячих мрій про казку.
Заіскрилася творча уява і фантазія як педагогів, так і вихованців. Проект та його результати були високо оцінені. Для подальшого розвитку творчих здібностей учнів і забезпечення ефективності навчання фонд народного депутата Ігоря Гузя «Прибужжя» виділив 20 тисяч гривень. 22 тисячі гривень надала Зимнівська ОТГ і 10 тисяч гривень як спонсорську допомогу зібрали батьки. На придбані кошти школа закупила дві меблеві стінки, дошку, телевізор, наочний матеріал, жалюзі, килимки, роздатковий матеріал з математики і української мови для молодших класів, посібники для вчителів, словники, бібліотечку.
–Дитина, яка йде до школи, повинна приходити сюди, як у казку, - впевнено каже вчитель. – Тут її щодня має чекати щось дивовижне. На жаль, за останні роки сільській освіті зовсім мало приділялося уваги. Матеріально-технічна база застаріла, а на її поповнення не вистачало коштів. Але тепер ми знаємо, що і як потрібно робити. Ми не зупинимося на досягнутому і будемо й надалі впевнено йти до нових успіхів. Наші діти навчатимуться у сучасних класах, де їм буде цікаво.
Антоніна Булавіна, с. Селець, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі