Дільничний інспектор у селі Тростянка погрожує мешканцям… розстрілом

Мабуть, в адресу свого дільничного інспектора Віталія Сеня мешканці Тростянки не скажуть знамениту цитату з хіта Гарика Кричевського «І ти, дільничний, будь здоровий!» Не бажають вони йому і лиха, хоч Віталій Сень уже добряче залив їм під шкіру сала.
Погрози зброєю, побиття людей, приниження людської гідності – саме такі «методи» роботи з людьми обрав пан Сень. Останньою подією, яка вразила жителів села, було безпідставне побиття Михайла Савчука (ім’я та прізвище з етичних міркувань змінено) – працьовитої людини, батька чотирьох дітей.
4 липня цього року Михайлові повідомили про повістку у військкомат. Для переконання Михайло звернувся до дільничного інспектора, але у відповідь почув нецензурні слова, погрози на зразок «згною», «перестріляю».
-Не забудьте додати суфікс «ся»! – сказав ображений Михайло.
І тут на нього посипалися удари. Інспектор викликав наряд міліції. Михайла взяли в наручники і завезли у районний відділ, де протримали до 2-ої години ночі. Чоловікові довелося знімати побої. Досі він почувається не зовсім добре: болить рука, турбують головні болі. Михайло написав заяву в районну прокуратуру, та реакції поки що немає.
-Я бачила, у якому стані був Михайло. Обличчя запухле, в синяках, ніс перебитий, – стверджує Надія Артемюк, яка працює молодшою медичною сестрою в лікарні міста Устилуг. – У мене з цим Сенем теж був інцидент. Він погрожував застрілити мене. Людину, яка є психічно хворою, шантажує і зробив своїм рабом. Ця людина все у нього в господі робить. Цей так званий «хранитель порядку» зовсім не визнає закону, навіть на хвору на рак матір здіймає руку.
Побиття Михайла Савчука – не перший жорстокий вчинок дільничного інспектора. 23 травня він уже побив учасника АТО Віталія Матеїча. Покликавши Матеїча до закинутої споруди, Сень влаштував йому справжнє катування. Навіть, як стверджують очевидці, бив головою об металічну стіну.
-Це злопам’ятна людина, – каже Матеїч. – Він тримає у пам’яті якісь події з минулого, і за це в будь-яку хвилину, коли йому стукне в голову, починає зводити рахунки.
Самопочуття Віталія Матеїча все ще погане, тому чоловік відмовився від фото. Не заявляти у прокуратуру пан Матеїч погодився лише за умови, якщо Сень змінить своє ставлення до людей.
Свідком побиття Матеїча став односельчанин Андрій Ніфака. Він пробував заступитися за учасника АТО, але Сень направив Андрієві у вічі сильний струмінь із газового балончика. Коли чоловікам стало зле, їх взяли у наручники і відвезли у відділення, де звинуватили у розпиванні спиртних напоїв.
-Нам такий дільничний не потрібний, – каже пан Ніфака. – Що це у нього за погрози такі: «Згною всіх чоловіків в АТО»? Там же люди воюють, захищають нас. А скільки разів він дітям зброєю погрожував!
-Він тут у нас вже командує, кого в армію забирати, а кого – ні. Певне, і міністр оборони у нього в підлеглих, – саркастично каже Катерина Шарчук. – Та таких людей в погонах треба під суд віддавати. Вони повинні оберігати спокій громадян, а насправді першими його порушують. Хіба це дільничний, якщо у службовий час в Польщу їздить? Тепер виправдовується, що Михайло Савчук п’яним був і першим почав бійку. Ніколи не повірю! Це добра, спокійна людина, хороший сім’янин, трудяга. П’яним Михайла ніхто ніколи не бачив. Хай би краще того Сеня від нас забрали, але не хочеться іншим людям таке «щастя» накидати! Найсправедливіше – гнати його геть з міліції! У районній раді вже на нього цілі теки зібрано зі скаргами людей.
Свідчень проти Віталія Сеня було немало, і майже всі подібні, із чого можна зробити висновок, що дільничний інспектор – людина неадекватна. Але виникає два важливих питання.
Перше. Чому на службі у нашій доблесній міліції тримають людину з неадекватною поведінкою, яка не лише загрожує людям фізичною розправою, але й приводить свої погрози в дію?
Друге. Що відчувають воїни АТО, коли дізнаються про те, як «оберігають спокій» їхніх батьків, дружин та дітей подібні правоохоронці? Хіба недруг, який б’є у спину, не страшніший агресора?
Антоніна Булавіна, с.Тростянка, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі